Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 4 NR 56:

Wielopolkoleniowy plac zabaw w Parku Krowoderskim

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt lokalny - 4 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Krowoderskich między ulicą Palacha, a Łokietka.

Opis projektu

W miejscu wskazanym w projekcie należy zaprojektować miejsce spotkań dla różnych grup wiekowych. Cześć projektowa może zostać wykonana w ramach bieżących zadań realizowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Projekt zakłada realizację jednej z części wielopokoleniowego ogródka jordanowskiego, który wychodziłby na przeciw nie tylko najmłodszym grupom wiekowym ale również młodzieży, dorosłych i seniorów. 

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Zadanie jest niezwykle potrzebne z uwagi na całkowitą degradacją ogródka jordanowskiego znajdującego się w Parku Krowoderskim. W okolicy Parku brak jest podobnych miejsc rekreacji i zabaw dla najmłodszych. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Montaż urządzeń zabawowych i małej architektury Realizacja zgodnie z projektem opracowywanym właśnie przez Zarząd Zieleni Miejskiej 495 000,00 PLN
495 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Postępowanie przetargowe Przygotowanie dokumentów projektowych, ogłoszenie i rozstrzygniecie przetargu I/II kw 2020
Realizacja zadania Montaż urządzeń zgodnie z projektem III/IV kw 2020
Charakterystyka długoterminowych skutków: Stworzenie wielopokoleniowego placu zabaw, rekreacji oraz zabaw dla dzieci i starszych w Parku Krowoderskim wpłynie na poprawę jakości wspólnej przestrzeni parkowej. W aspekcie funkcjonalnym - wzbogaci program dla użytkowników w różnym wieku, dając również możliwość rodzinnego spędzania wolnego czasu. Uatrakcyjni przestrzeń pod względem wizualnym przy założeniu wykorzystania rozwiązań najwyższej jakości. Zagospodarowanie powstanie w miejsce istniejącego placu zabaw, który jest w stałym utrzymaniu ZZM.
powrót