Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 39:

Monitoring TĘŻNI SOLANKOWEJ nad ZALEWEM NOWOHUCKIM

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków - Zalew Nowohucki

Opis projektu

❤ Wykonanie rzeczywistego monitoringu TĘŻNI SOLANKOWEJ nad ZALEWEM NOWOHUCKIM w oparciu o dwie kamery. ❤
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

❢ Według zamysłu obraz z dwóch kamer będzie dostępny dla każdego mieszkańca, który zaloguje się na określony adres internetowy. Taki oto powszechny sposób prezentacji obrazu będzie popularyzował rekreacyjną część Nowej Huty i będzie okazją do promocji aktywnego spędzania czasu nad Zalewem Nowohuckim. Ponadto będzie można zobaczyć co dzieje przy teżni.... i zwyczajnie pomachać, uśmiechnąć się do kamery.
 
Rodzina, przyjaciele, znajomi zobaczą nas na drugim końcu Polski albo na końcu świata. ❢

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wykonie monitoringu tężni montaż dwóch kamer 60 000,00 PLN
60 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja zadania montaż dwóch kamer II kwartał 2020

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Widoki z kamer to jeden z popularniejszych elementów Miejskiej Platformy Internetowej – miesięcznie strony te odwiedza średnio 400 tys. internautów. Prezentowany na żywo obraz z kamery to znakomity element promocji Nowej Huty. Obecnie w tej dzielnicy działają dwie tego typu kamery: jedna, na os. Centrum D 1, zamontowana na dachu budynku obok znanego zegara, pokazuje widok na plac Centralny, natomiast druga – ze zlokalizowanej na terenie ekospalarni Pasieki Kraków. Kamery przy Zalewie Nowohuckim podkreślą więc walory turystyczne kolejnej historycznej części Nowej Huty. Wspomnieć przy tym należy, że kamery internetowe nie rejestrują prezentowanego obrazu. Jest on wyświetlany w czasie rzeczywistym, nie ma więc charakteru monitoringu. Na terenie Zalewu Nowohuckiego nie funkcjonuje instalacja miejskiej sieci monitoringu wizyjnego.
powrót