Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 24:

Renaturalizacja Zalewu Nowohuckiego

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Zalew Nowohucki ul. Bulwarowa

Opis projektu

Teren Zalewu Nowohuckiego wyposażony będzie w pływające platformy dla gniazdujących tutaj ptaków wodnych oraz kosze gniazdowe dla dzikich kaczek.

 
Projekt zakłada stworzenie miejsca z lunetą widokową do obserwacji ptaków gnieżdżących się w trzcinowiskach i platformach oraz tablic informacyjnych o spotykanych gatunkach zwierząt zamieszkujących tutejsze wody i brzegi.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Zalew Nowohucki to kilkuhektarowy zbiornik wodny nad którym chcą wypoczywać mieszkańcy Krakowa.

Zdecydowanie nad zielonym zbiornikiem lepiej się wypoczywa. Łatwiej zapomnieć o codziennościach i zrelaksować się podczas spaceru. Wieczorami śpiew ptaków, wiosną walki perkozów, czy wygrzewających się w oddali kormoranów może być przyczynkiem do zainteresowania się "mieszkańcami" zalewu a temu będą służyć stanowisko z lunetą do obserwacji ptaków i tablice informacyjne. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup lunety widokowej, koszy i tablic Zakup i zamontowanie lunety widokowej do obserwacji ptaków, tablic informacyjnych na temat występowania gatunków zwierząt i roslin w obrębie Zalewu Nowohuckieg 3 szt., koszy lęgowych wiklinowych dla dzikich kaczek 40 000,00 PLN
40 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup lunety widokowej, koszy i tablic Zakup i zamontowanie lunety widokowej do obserwacji ptaków, tablic informacyjnych na temat występowania gatunków zwierząt i roslin w obrębie Zalewu Nowohuckiego 3 szt., koszy lęgowych wiklinowych dla dzikich kaczek 2020

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Poprzez zakup i montaż koszy lęgowych dla dzikich kaczek, oraz lunety widokowej do obserwacji ptaków, odwiedzające osoby będą mogły obserwować przyrodę przedmiotowego terenu. Uatrakcyjni to Zalew Nowohucki dla osób go odwiedzających. Realizacja projektu będzie również posiadać funkcje edukacyjną.
powrót