Strona archiwalna
Projekt ogólnomiejski NR 22:

Stop Dzikim Wysypiskom Śmieci!

Edycja Budżet Obywatelski 2019

Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków

Opis projektu

Projekt zakłada zakup 10 profesjonalnych foto-pułapek z modułem GSM pozwalającym na identyfikację osób/pojazdów pozostawiających śmieci w miejscach do tego nie przeznaczonych tworzących nielegalne wysypiska śmieci tzw. dzikie wysypiska

 
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Dzikie wysypiska to problem całego Krakowa z którym spotykamy się na codzień. Aby temu przeciwdziałać służby miejskie muszą przyłapać "na gorącym uczynku" osoby odpowiedzialne za ten nielegalny proceder co stanowi bardzo duży problem. 

 
Dzięki foto-pułapkom będzie możliwość zidentyfikowania pojazdów, którymi dowożone są śmieci a być może przez to i samych sprawców. Odpowiednie miejskie służby będą miały niepodważalny dowód na podstawie którego łatwiej będzie im zastosować zgodne z prawem procedury ukarania winnych popełnionego czynu. To pozwoli na likwidacje - choćby w części - problemu "dzikich wysypisk" na terenie Krakowa. 
 
Z pewnością wiedza o takiej foto-pułapce wśród mieszkańców będzie mocnym elementem nie tylko edukacyjnym ale i prewencyjnym szczególnie pośród tych z nas, którzy dopuszczają się do łamania prawa w ten sposób.
---
Fotopułapki to maskowane kamery, które w momencie wykrycia ruchu robią zdjęcia lub rozpoczynają nagrywanie filmu. Fotopułapki GSM (z modułem łączności komórkowej) charakteryzuje możliwość wysyłania zdjęć jako wiadomości MMS na wybrane numery telefonów lub maila na wskazane adresy. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Foto-pułapka z modułem GSM 10 szt Fotopułapek z modułem gsm / koszt jednej 3000 zł. 30 000,00 PLN
Zakup tablic informujących o monitorowanym terenie Zakup tablic informujących o monitorowanym terenie 1 000,00 PLN
Koszty eksploatacji Koszty obsługi technicznej (wymiana baterii) 2 000,00 PLN
33 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup Zakup fotopułapek II kwartał 2020

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Oszacowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej UMK roczne koszty utrzymania 10 fotopułapek związane z wymianą baterii wynoszą: • koszt zakupu 12 akumulatorów AA do jednej fotopułapki: 195 zł • roczny koszt zakupu akumulatorów do 10 fotopułapek: 195 x 10 = 1950 zł W związku z powyższym, szacunkowe roczne koszty utrzymania 10 fotopułapek wyniosą ok. 1950 zł.
33 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

×