Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 7 NR 8:

PITNIK MIEJSKI DLA KAŻDEGO PRZY AL. FOCHA

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 7 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: FOCHA

Opis projektu

PROJEKT ZAKŁADA MONTAŻ POIDEŁKA MIEJSKIEGO Z WODĄ PITNĄ W POBLIŻU BŁOŃ PRZY AL. FOCHA.

W RAMACH PROJEKTU ZOSTANIE ZAINSTALOWANE 1 POIDEŁKO Z MISĄ (KRANEM) ZAMONTOWANEJ NA RÓŻNYCH WYSOKOŚCIACH, ABY UMOŻLIWIĆ DOSTĘP TAKŻE DZIECIOM I OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM A TAKŻE MISĄ DLA CZWORONOGÓW. 
 
POIDEŁKO POWINNO BYĆ OPATRZONE TABLICZKĄ LUB GRAWEREM INFORMUJĄCYMI O TYM, ŻE ZOSTAŁO ZAMONTOWANE W EFEKCIE ZAANGAŻOWANIA MIESZKAŃCÓW W BUDŻET OBYWATELSKI.

OSTATECZNE USTALENIE MIEJSCA MONTAŻU POIDEŁKA BĘDZIE ZALEŻAŁO OD MOŻLIWOŚCI TECHNICZNYCH, ALE MOJĄ PROPOZYCJĄ SĄ NASTĘPUJĄCE MIEJSCA:
-AL. FOCHA W POBLIŻU PLACU ZABAW LUB PRZY TRASIE SPACEROWO-ROWEROWEJ.


 

UZASADNIENIE PROJEKTU

OKOLICE KRAKOWSKICH BŁOŃ PRZY AL. FOCHA TO DUŻE NATĘŻENIE OSÓB UPRAWIAJĄCYCH AKTYWNIE SPORT ( JAZDA NA ROWERZE, NA ROLKACH,BIEGAJĄCYCH), SPACERUJĄCYCH A TAKŻE WYPROWADZAJĄCYCH PSY NA NAJWIĘKSZY WYBIEG. PROJEKT WYCHODZI NAPRZECIW TYM OSOBOM, KTÓRE W UPALNE DNI BĘDĄ MOGŁY ZA DARMO WYPIĆ WODĘ Z PITNIKA, NAPEŁNIĆ BUTELKĘ CZY NAPOIĆ SWOJEGO SPRAGNIONEGO CZWORONOGA.
WODA Z KRAKOWSKICH WODOCIĄGÓW MA BARDZO WYSOKĄ JAKOŚĆ I NADAJE SIĘ DO PICIA BEZPOŚREDNIO Z KRANU. JEST DRUGĄ NAJLEPSZĄ "KRANÓWKĄ" POD WZGLĘDEM CZYSTOŚCI NA ŚWIECIE. UMIESZCZENIE MIEJSKIEGO POIDEŁKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ ZACHĘCI PRZECHODNIÓW - MIESZKAŃCÓW I TURYSTÓW - DO JEJ SPRÓBOWANIA. 
MIEJSKIE PITNIKI ZNAJDUJĄ SIĘ W WIELU ZAGRANICZNYCH MIASTACH, A I W POLSCE SĄ CORAZ BARDZIEJ POPULARNE; WPISUJĄ SIĘ ONE W TREND EKOLOGICZNY DZIĘKI UMOŻLIWIENIU NAPEŁNIENIA WŁASNEJ WIELORAZOWEJ BUTELKI CZY BIDONU.
W KRAKOWIE TAKIE POIDEŁKA ZNAJDUJĄ SIĘ JUŻ NP. PRZY PARKU JORDANA CZY SUKIENNICACH (PATRZ ZAŁĄCZONE ZDJĘCIA) - W LETNIE DNI BARDZO SIĘ PRZYDAJĄ, ZATEM KOLEJNE LOKALIZACJE SĄ JAK NAJBARDZIEJ WSKAZANE.
POIDEŁKO Z MISĄ/KRANEM NA RÓŻNEJ WYSOKOŚCI UMOŻLIWI KORZYSTANIE Z NIEGO ZARÓWNO OSOBOM DOROSŁYM, JAK I DZIECIOM. PROJEKT WYCHODZI TAKŻE NAPRZECIW WŁAŚCICIELOM CZWORONOGÓW, KTÓRZY BĘDĄ MOGLI BEZ PROBLEMU NAPOIĆ SWOJE ZWIERZAKI PODCZAS SPACERU.


 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
PROJEKT opracowanie dokumentacji projektowej 10 000,00 PLN
REALIZACJA Przeprowadzenie robót budowlanych (przyłączenie do sieci wodociągowej, zakup i montaż poidła) 55 000,00 PLN
65 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem koniecznych uzgodnień 2021
Przeprowadzenie robót budowlanych (wykonanie przyłącza, zakup i montaż poidła) 2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Bezpłatna woda pitna
powrót