Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 11:

REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Aleja Julisza Słowackiego

Opis projektu

Projekt zakłada remont chodnika na odcinku pomiędzy Placem Inwalidów a ul. Lenartowicza, a także remont chodnika na przejściu dla pieszych i przejeździe dla rowerów znajdującym się w pasie zieleni przy Radiu Kraków i łączących Młynówkę Królewską z ul. Łobzowską.

Byłby to drugi etap zaplanowanej na kilka lat inwestycji mającej na celu kompletną rewitalizację Alei Słowackiego na odcinku Nowy Kleparz-Plac Inwalidów poprzez wykonanie chodników dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami.

 
 
Podczas realizacji projektu należy się także kierować zapisami UCHWAŁY NR XCI/2394/17 RADY MIASTA KRAKOWA z dnia 20 grudnia 2017 r. Chodnik powinien być dostępny i przyjazny dla pieszych  - zwłaszcza osób niepełnosprawnych, rodziców z wózkami, a także rowerzystów i  osób poruszających się za pomocą rolek, deskorolek i hulajnóg. Oznacza to, że nie może być zastosowana fazowana kostka brukowa, lecz dowolna nawierzchnia niefazowana, czyli pozbawiona nierówności i szpar.

UZASADNIENIE PROJEKTU

ALEJE SŁOWACKIEGO pomimo, że jest to największa arteria komunikacyjna leżąca na granicy Krowodrzy i Starego Miasta, od wielu lat jest również bardzo zaniedbana, a chodniki w tej części są nierówne, bardzo dużo w nich ubytków, co zagraża bezpieczeństwu pieszych. Ponadto chodniki te nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i matek z wózkami. Ze względu na to, że Aleje Słowackiego są jedną z głównych dróg łączących dzielnice na terenie Krakowa w dodatku o charakterze zabytkowym. Przejeżdżają nimi nie tylko mieszkańcy, ale i turyści, dlatego powinny zostać w całości zrewitalizowane i stać się reprezentacyjną ulicą Krakowa. Beneficjentami projektu będą nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale również turyści i petenci licznych instytucji, które mają swoją siedzibę na tym obszarze.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Remont nawierzchni 300 000,00 PLN
300 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Remont nawierzchni 2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada remont chodnika w al.Słowackiego na odcinku pomiędzy Placem Inwalidów a ul. Lenartowicza oraz remont chodnika zlokalizowanego w pasie zieleni al. Słowackiego na wysokości Radia Kraków-skrzyżowanie al. Słowackiego z ul. Łobzowską. Wskazana w propozycji lokalizacja cechuje się dużym natężeniem ruchu pieszego-proponowany remont chodnika przyczyni się do poprawy stanu technicznego infrastruktury w przedmiotowej lokalizacji oraz jej estetyki , ułatwi korzystanie z infrastruktury miejskiej, zwiększając komfort poruszania się pieszych.
powrót