Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 13:

BEZPIECZNIE ROWEREM NA KAPELANCE

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Fragmenty działek nr 319, 86/2, 87/2, 89/6, 89/8 i 89/10 obr. 9 Podgórze, przy ul. Kapelanka

Opis projektu

Remont / wymiana istniejącej nawierzchni na nawierzchnię asfaltową wzdłuż zachodniej strony ul. Kapelanka od ul. Zielińskiego do ul. Twardowskiego.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Coraz więcej mieszkańców Krakowa dojeżdża do centrum miasta za pośrednictwem rowerów. Jest to bardzo zdrowe rozwiązanie, ale powinno też być bezpieczne. Cała południowo-zachodnia część Krakowa korzysta z bardzo wygodnej i malowniczej trasy przez Zakrzówek jaką jest ulica Wyłom. Trasa ta jest bezpiecznie kontynuowana ulicą Twardowskiego, jednak później bardzo brakuje jej kontynuacji po skręcie w lewo w ulicę Kapelanka w kierunku ulicy Zielińskiego i parku Dębnickiego.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Remont / wymiana istniejącej nawierzchni Remont / wymiana istniejącej nawierzchni na nawierzchnię asfaltową wzdłuż zachodniej strony ul. Kapelanka od ul. Zielińskiego do ul. Twardowskiego 80 000,00 PLN
80 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Remont / wymiana istniejącej nawierzchni Remont / wymiana istniejącej nawierzchni na nawierzchnię asfaltową wzdłuż zachodniej strony ul. Kapelanka od ul. Zielińskiego do ul. Twardowskiego II / III kw. 2021 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów i lepsza komunikacja rowerowa w mieście.
powrót