Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 5 NR 7:

Spacerowa Miechowska- wrota do Parku Jordana i Błoń

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 5 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Miechowska, 30-055 Kraków

Opis projektu

Ulica Miechowska, jedna z głównych dróg do terenów zielonych (Park Jordana, Błonia) oraz obiektów sportowych (Stadion Wisły, obiekty TS Wisła), jest w złym stanie. Poprzez remont nawierzchni chodników można osiągnąć wygodny trakt spacerowy do terenów zielonych.  Propozycja nawierzchni chodnikowej powinna być wykonana z materiału zapewniającego łatwe poruszanie się na rolkach oraz wózków dziecięcych. Na całej długości ulicy obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju (od 2017) co zapewnia bezpieczeństwo poruszania się przez spacerowiczów.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Duża część ulic w okolicy została wyremontowana przed Światowymi Dniami Młodzieży.Ulica ta stanowi naturalne dojście do stadionu Wisły, obiektów sportowych, rekreacyjnych. Często zauważyć można biegaczy, rolkarzy i rodziny z małymi dziećmi, poruszających się po nierównych chodnikach przy tej ulicy. Ewentualny remont stworzy naturalne przedłużenie traktu pieszo-rowerowego do ul. Reymana (wzdłuż stadionu Wisły do Błoń).

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Remont chodników w ul. Miechowskiej Remont chodników w ul. Miechowskiej (nawierzchnia dla rolkarzy/rowerzystów/wózków) - do wysokości środków finansowych 417 800,00 PLN
417 800,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Remont chodników w ul. Miechowskiej Remont chodników w ul. Miechowskiej do wysokości środków finansowych 2021 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada obustronny remont chodników w ul. Miechowskiej do wysokości środków finansowych, wskazanych jako maksymalna wartość jednego projektu, złożonego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 r., tj. do kwoty 417 800 zł. Wskazana w propozycji lokalizacja cechuje się dużym natężeniem ruchu pieszego - zaproponowany remont chodnika przyczyni się do poprawy stanu technicznego infrastruktury w przedmiotowej lokalizacji oraz jej estetyki, ułatwi korzystanie z infrastruktury miejskiej, zwiększając komfort poruszania się pieszym.
powrót