Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 6 NR 5:

Dolina Rudawy dla pieszych i rowerzystów!

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 6 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Dolina Rudawy - przejście dla pieszych przez ul. Na Błonie i rejon pętli autobusowej Bronowice Małe

Opis projektu

Budowa bezpiecznego wyniesionego przejścia dla pieszych przez ul. Na Błonie w ciągu Młynówki Królewskiej prowadzącym do doliny Rudawy (przejście dla pieszych jako próg zwalniający).
 
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Wyniesione przejście dla pieszych zwiększy bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów podróżujących trasą Młynówki Królewskiej. Zapewni też bezpieczeństwo dzieci chodzących do okolicznych szkół licznie korzystających z przejścia. Uspokoi ruch samochodowy i upłynni przejazd przez skrzyżowania z ul. Filtrową i ul. Lindego oraz wyjazd komunikacji miejskiej z pętli autobusowej Bronowice Małe.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Budowa wyniesionego przejścia przez ul. na Błonie w ciągu Młynówki Królewskiej Budowa przejścia wraz z dostosowaniem odwodnienia, oświetlenia i istniejących chodników - projekt + realizacja 104 200,00 PLN
104 200,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Budowa wyniesionego przejścia projekt + realizacja I - IV kw. 2021 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada budowę bezpiecznego wyniesionego przejścia dla pieszych przez ul. Na Błonie w ciągu Młynówki Królewskiej prowadzącym do Doliny Rudawy. Ciąg Młynówka Królewska jest bardzo licznie uczęszczanym traktem spacerowo – rowerowym prowadzącym do atrakcyjnych terenów rekreacyjnych. Dodatkowo w przedmiotowym rejonie służy jako dojście do szkół, przedszkoli, sklepów, przystanków autobusowych i bloków. ul. Na Błonie, która przecina istniejący ciąg pieszo – rowerowy, jest bardzo ruchliwa ulicą. Budowa wyniesionego przejścia przyczyni się do poprawy stanu technicznego infrastruktury w przedmiotowej lokalizacji, zwiększy bezpieczeństwo i komfort użytkowników ciągu spacerowego, okolicznych mieszkańców i spacerowiczów.
powrót