Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 22:

Zakup testów na COVID-19 dla Krakowskich Szpitali Miejskich

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: miasto Kraków

Opis projektu

Projekt polega na zakupie testów wykrywających obecność koronawirusa w organizmach ludzkich, wymazówek z podłożem transportowym oraz aparatu do diagnostyki laboratoryjnej. 

Dla Szpitala im. S. Żeromskiego przekazana zostanie kwota 650 000 zł z przeznaczeniem na zakup aparatu do diagnostyki laboratoryjnej wraz z testami, wymazówek z podłożem transportowym oraz szybkich testów immunologicznych. 

Dla Szpitala im. G. Narutowicza zostanie przekazana kwota 350 000 zł z przeznaczeniem na zakup wymazówek z podłożem transportowym oraz szybkich testów  immunologicznych.

Z uwagi na dynamicznie zmieniające  się ceny rynkowe wskazanych w projekcie produktów nie ma możliwości określenia ceny jednostkowej testu w czasie realizacji zadania (tj. w roku 2021),tym samym projekt nie zakłada zakupu określnej liczby testów z zastrzeżeniem realizacji zakupu do wysokości przyznanych środków.

UZASADNIENIE PROJEKTU

W walce koronawirusem najważniejsza jest wczesna diagnostyka, a co za tym idzie dostęp do testów  wykrywających obecność koronawirusa w organizmach ludzkich.Obecnie trwają badania nad wynalezieniem szczepionki i leku zwalczającego śmiertelny wirus. Mimo wynalezienia w przyszłości szczepionki lub leku, przewiduje się że zachorowania będą się utrzymywać.Dostęp do testów jest zatem konieczny dla szybkiej diagnozy. Zaopatrzenie miejskich szpitali w dodatkowe testy , zakupione z zadania Budżetu Obywatelskiego znacząco wspomogą jednostki szpitalne. Zadanie ogólnodostępne.Każdy potrzebujący pacjent  szpitala miejskiego , wskazany do diagnostyki w zakresie zakażenia SARS-CoV-2 będzie mógł skorzystać z testów zakupionych w ramach zadania.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
zakup testów na koronawirusa, wymazówek z podłożem transportowym oraz aparatu do badań laboratoryjnych. Działania promocyjne. zakup testów na koronawirusa, wymazówek z podłożem transportowym oraz aparatu do badań laboratoryjnych. Działania promocyjne. 1 000 000,00 PLN
1 000 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
zakup testów zakup testów wkrywających koronawirus w organizmach ludzkich, wymazówek z podłożem transportowym oraz aparatu do wykonywania badań laboratoryjnych 1 kwartał 2021
dostawa testów i aparatu do diagnostyki laboratoryjnej do szpitali miejskich dostawa testów i aparatu do diagnostyki laboratoryjnej do szpitali miejskich 1 kwartał 2021
Charakterystyka długoterminowych skutków: Wniosek po dokonaniu modyfikacji przez Wnioskodawcę dotyczy zakupu szybkich testów immunologicznych, wymazówek z podłożem transportowym oraz aparatu do diagnostyki laboratoryjnej przeznaczonych dla Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie oraz Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. Zakup pozwoli na wsparcie jednostek w materiały służące do diagnostyki chorób zakaźnych w tym koronawirusa SARS-CoV-2. W związku z ogłoszonym stanem pandemii wywołanym licznymi zachorowanymi na COVID-19 oraz dużym zapotrzebowaniem podmiotów leczniczych na wskazane we wniosku materiały, projekt uzyskuje ocenę pozytywną i uznaje się za zasadny. Realizacja przedmiotowego wniosku w ramach Budżetu Obywatelskiego nie powoduje żadnych konsekwencji finansowych dla Gminy w kolejnych latach.
powrót