Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 45:

Wyskocz na rower

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Główna lokalizacja: Działki położone przy wierzy ciśnień obok boiska sportowego nr działek to 151/3, 152/1 153/3 obręb P-76

Opis projektu

North Shore są to drewniane lub stalowe kładki służące do zwiększania technicznej trudności ekstremalnych tras rowerowych. Elementy zazwyczaj ustawiane są na leśnych ścieżkach, lecz również dobrze spisują się na płaskich powierzchniach do nauki panowania nad rowerem i wykonywania niektórych podstawowych tricków. Zadanie ponad to zakłada montaż elementów małej architektury np.: ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery. W projekcie znajdzie miejsce także łąka rekreacyjna, oraz 2 miejsca postojowe. Całość zostanie zwieńczona nasadzeniami drzew, krzewów ozdobnych i bylin.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

W tej części osiedla jest wiele ścieżek rowerowych w lesie z których korzysta wiele dzieci z rodzicami a przede wszystkim młodzieży, ważne jest odpowiednie przygotowanie się do jazdy w trudnym terenie. North Shore zwiększy atrakcyjność tego terenu. Przedmiotowy projekt ma na celu aktywizacje lokalnej społeczności w tak ważnych aspektach jak zdrowie, kultura fizyczna, rodzinne spędzanie wolnego czasu. Głównym założeniem, jest dążenie do aktywnego, zdrowego trybu życia młodzieży i dorosłych.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
przygotowanie terenu Wyrównanie terenu 8 000,00 PLN
Ławki, kosze i stojaki Zakup i montaż ławek, koszy na śmieci i stojaków rowerowych 7 000,00 PLN
Miejsca postojowe dla samochodów Wyznaczenie i utwardzenie dwóch miejsc postojowych 10 000,00 PLN
Urządzenia North Shore Zakup i montaż urządzeń North Shore 65 000,00 PLN
90 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Dokumentacja Opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie opinii, uzgodnień do 31.05.2021
Realizacja projektu Zakup i montaż urządzeń do 30.11.2020

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, integracja lokalnej społeczności, rozrywka, możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Krakowa.
powrót