Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 8 NR 11:

Bezpieczny ratownik

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 8 - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Remiza OSP Kraków Tyniec

Opis projektu

Zadanie polega na doposażeniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tyńcu, w sprzęt ratowniczy niezbędny podczas akcji ratowniczo- gaśniczych, oraz ubrania specjalne, hełmy, buty oraz rękawice.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem projektu jest doposażenie ratowników z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tyńcu, w sprzęt niezbędny do ratowania życia i mienia. Projekt pozytywnie wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców oraz osób które przebywają w naszym mieście.
Specyfika terenu na którym działa nasza jednostka (bliskość Lasów Tynieckich, Rezerwatu Przyrody Skołczanka) powoduje że niejednokrotnie musimy działać na w trudnym, niedostępnym terenie podczas usuwania skutków silnych wiatrów, pożarów traw. Bliskość Autostrady A4 powoduje że dysponowani jesteśmy do wypadków gdzie każda chwila jest cenna dla poszkodowanych.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
zestaw hydrauliczny- akumulatorowy Nożyce hydrauliczne, rozpieracz ramieniowy wraz z bateriami i zestawem do ładowania, zestaw klinów, osłona na poduszkę kierownicy, osłona na poszkodowanego, 75 000,00 PLN
Sanie lodowe Pneumatyczne sanie ratownicze wodno-lodowe o długości powyżej 4,5 m 15 000,00 PLN
Detektor Miernik dwu gazowy CO 2 i O 2 000,00 PLN
Detektor Detektor prądu Przemiennego 2 400,00 PLN
Ubranie specjalne Ubranie specjalne 6 kompletów, kolorystyka granatowo-czerwona z membraną PTFE 24 000,00 PLN
Hełm Hełm strażacki biały, z osłoną twarzy metalizowaną, gogle przyciemniane, dedykowana latarka czołowa, zestawy odblaskowych znakowań, osłona krawędzi. 6 sztuk 10 500,00 PLN
Rękawice Rękawice specjalne część zewnętrzna rękawicy wykonana jest z PBI® Matrix. W części chwytnej rękawice mają posiadać elastyczny i odporny Kelvar® oraz powłokę silikonową, która zwiększa odporność na wysokie temperatury. W pośredniej warstwie powłokę wykonaną z włókien aramidowych o zwiększonej gramaturze, które zapewniają ochronę przed przecięciami i urazami mechanicznymi. Membrane chroniącą przed wodą oraz substancjami chemicznymi a jednocześnie zapewnia odpowiednią wentylację. Rękawice mają spełniać normę EN 659: 2004 + A1: 2008. 6 Par 2 500,00 PLN
Buty Specjalne Buty specjalne z dwustrefowy system sznurowania 6 par 6 000,00 PLN
Węże tłoczne W42 Węże tłoczne W42 z gumową wkładką 10 szt 4 500,00 PLN
141 900,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
zamówienie umundurowania i sprzętu Przetarg na umundurowanie i sprzęt 15,06,2021
Zakup i dostarczenie zakup i dostarczenia umundurowania i sprzętu 15.11.2021
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt pozytywnie wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców Dzielnicy oraz wszystkich osób przebywających w naszym Mieście.
powrót