Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 5 NR 18:

ZIELONE SKRZYŻOWANIE

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 5 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Chopina

Opis projektu

Projekt zakłada uporządkowanie istniejącego skwerku na skrzyżowaniu ulic Chopina i Konarskiego i stworzenie mini zielonej enklawy w tym miejscu. Proponuje się postawienie w tym miejscu jednej ławki - jest to trasa często pokonywana przez starszych ludzi, którzy idą np. na targ na przy ul. Lea i nie mają gdzie po drodze chwilę odpocząć. Dodatkowo proponuje się odmalowanie istniejącej skrzynki elektrycznej i ukrycie jej w zieleni lub zgodnej z przepisami obudowie. 
Proponowane nasadzenia zieleni to okrywowe nasadzenia krzewów ozdobnych.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Zieleń, która w tej chwili rośnie w tym miejscu jest w bardzo złym stanie. Świerki, które rosły za zachodniej części zieleńca zostały wycięte ze względu na zamieranie, podobny los czeka zapewne świerk pozostający w części wschodniej. 

Miejsce to, znajdujące się na skrzyżowaniu dwóch bardzo ładnych krowoderskich ulic wygląda w tej chwili fatalnie - jest zaniedbane i ponure. Realizacja projektu pozwoli niewielkim kosztem przemienić je w przyjazne do lokalnych mieszkańców. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
zakup i montaż ławki 1 500,00 PLN
zakup i posadzenie krzewów 7 000,00 PLN
remont skrzynki elektrycznej - malowanie 1 500,00 PLN
10 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
realizacja realizacja nie wymaga uzyskania pozwoleń 2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada rewitalizację zielonego skweru. Inwestycja poprawi estetykę terenu i jakość powietrza, a ponadto stworzy przyjazną przestrzeń służącą jako miejsce odpoczynku przyulicznego.
powrót