Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 36:

Zwolnij-tablice informacyjne o prędkości pojazdu.

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Główne ulice Krakowa do wyczerpania środków.

Opis projektu

Montaz wyswietlacza pretkosci z urzadzeniem radarowym, zasilanym panelem fotowoltaicznym na w wysiegniku ,nad pasem jezdni z wysietleniem na czerwono kiedy przekroczona jest predkosc pojazdu w danym miejscu.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Wyswietlenie nadmiernej pretkosci kierowy spowoduje , ze kierujacy zwolni i tym samym zmniejszy zagrozenia w ruchu miejskim .

Nadmierna predkoec pojazdow jest najczestrza przyczyna wypadkow .a stwierdzenie ze kierujacy nie zachowal odpowiedniej predkosci do warunkow jazdy pojawia sie nader czesto w opisie wypadkow.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Montaż wyświetlacza prędkości pojazdu Montaż nad pasem jezdni wyświetlacza prędkości zbliżającego się samochodu 1 200 000,00 PLN
1 200 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Montaż wyświetlacza prędkości pojazdu Montaż nad pasem jezdni wyświetlacza prędkości zbliżającego się samochodu Druga polowa 2021 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Skutki : Dzięki ustawieniu tablic informacyjnych o prędkości jazdy poprawi się bezpieczeństwo pieszych i innych użytkowników dróg, zmniejszy się ilość wypadków.
powrót