Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 37:

Skatepoint w Parku Solvay

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Solvay - teren działki 633/3, obr. P-33

Opis projektu

W ramach zadania planuje się budowę skatepointu, czyli mniejszej wersji skateparku w Parku Solvay. Planuje się jego lokalizację w okolicy boiska w części miedzy ul. Zbrojarzy i Niemcewicza. Istniejące, zniszczone stoły do ping-ponga zostaną zdemontowane i w ramach tego zadania pojawią się nowe po drugiej stronie boiska, a w ich miejsce zostanie stworzony skatepoint dla młodzieży.

Docelowe zagospodarowanie zostanie przeanalizowane na etapie projektowym pod kątem maksymalnego wykorzystania przestrzeni przy jak najmniejszej ingerencji w zieleń.

UZASADNIENIE PROJEKTU

W chwili obecnej brak jest urządzeń sportowych w Parku Solvay dla młodzieży, która po szkole nie znajduje sposobów na spędzenie wolnego czasu inaczej niż na telefonie lub innych urządzeniach elektronicznych. Stworzenie alternatywy na sportowy sposób spędzenia wolnego czasu na pewno wyjdzie na dobre Naszej Młodzieży.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja Budowa skatepointu 320 000,00 PLN
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy skatepointu 30 000,00 PLN
350 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień I połowa 2021
Realizacja Budowa skatepointu II połowa 2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada budowę skatepointu w Parku Solvay. Inwestycja zapewni miejsce do ćwiczeń, rekreacji i odpoczynku na świeżym powietrzu dla mieszkańców, przede wszystkim młodzieży, a tym samym przyczyni się do aktywizacji i integracji społecznej.
powrót