Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 7 NR 11:

Więcej kodów do platformy e-booków dla Zwierzyńca

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 7 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Biblioteka Kraków - Filia nr 25 ul. J. Fałata 2, Filia nr 26 ul. B. Komorowskiego 11 oraz Filia nr 27 ul. Królowej Jadwigi 37b

Dodatkowe lokalizacje: Biblioteka Kraków - Filia nr 25 ul. J. Fałata 2, Filia nr 26 ul. B. Komorowskiego 11 oraz Filia nr 27 ul. Królowej Jadwigi 37b

Opis projektu

Celem zadania jest zakup dodatkowych kodów do platformy udostępniającej książki w formie e-booków. Obecnie w każdej filii bibliotecznej zlokalizowanej na terenie Dzielnicy VII dostępnych jest tylko po 6 kodów na dany miesiąc. Ograniczona ilość powoduje, że kody dostępne są dla czytelników tylko przez kilka godzin w pierwszym dniu miesiąca. 
            Więcej kodów do platformy e-booków dla Zwierzyńca to propozycja skierowana nie tylko do osób regularnie czytających, ale również dla tych, którzy nie mają czasu na tradycyjne czytanie. Platforma udostępniająca książki w formie e-booków daje możliwość czytania wszędzie i o każdej porze. Czytać można na telefonie, ale również na czytnikach. Wystarczy tylko pobrać kod w najbliżej bibliotece w swojej dzielnicy, wczytać go na platformie i już można czytać bez ograniczeń ilościowych. Kod ważny jest przez okres jednego miesiąca. W czasach po pandemii jest najbezpieczniejszą formą czytelnictwa.

           

UZASADNIENIE PROJEKTU

Kody do platformy e-booków to oferta obecnie deficytowa a jednocześnie bardzo pożądana przez czytelników. W każdym pierwszym dniu miesiąca jeszcze przed godzinami otwarcia bibliotek ustawiają się kolejki po kody. Nie każdy może w tej kolejce stanąć, bo niektórzy są w pracy, na uczelni, czy w szkole. Wielu osobom często nie udaje się kodu uzyskać i pozostają zawiedzeni zwłaszcza, że jest to stała grupa użytkowników, a co dopiero mówić o tych, którzy by chcieli zakosztować tej formy czytelnictwa. Zaistniała uzasadniona konieczność poszerzenia oferty dostępu do e-książek ku większemu zadowoleniu mieszkańców Zwierzyńca.

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup kodów Zakup kodów do platformy e-booków (po około 10 na każdą z filii) 4 800,00 PLN
4 800,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup kodów Zakup kodów zgodnie z regulaminem i procedurą II kwartał 2021 roku
Charakterystyka długoterminowych skutków: Zwiększenie ilości kodów dostępu do platformy e-booków, promocja czytelnictwa, dostęp do książek w dowolnym miejscu i czasie.
powrót