Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 59:

Kocmyrzowska - po raz czwarty

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Kocmyrzowska - od ul. Makuszyńskiego Wańkowicza w strone centrum miasta

Opis projektu

Zadanie stanowi kontynuację remontu nakładkowego ulicy Kocmyrzowskiej, który jest prowadzony w ramach budżetu obywatelskiego. W 2017 zrealizowano fragment 300 metrowy od ul. Makuszyńskiego/Wańkowicza w stronę Wzgórz Krzesławickich. Teraz propozycja na dalszy odcinek stanowiący kontynuację w kierunku centrum Nowej Huty. Projekt obejmuje niezbędne prace w tym zakresie m.in. niwelacje nierówności a także "położenie" nowej warstwy asfaltu jako nakładki na istniejącą nawierzchnie.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Ulica Kocmyrzowska jest główna arterią komunikacyjną w/z dzielnicy 17 - Wzgórza Krzesławickie. To także trasa wyjazdowa i wjazdowa w stronę m.in. Proszowic. Nawierzchnia jest w "fatalnym stanie" a dodatkowo licznie użytkowaną w tym przez komunikację zbiorową - kilka linii autobusowych.
Remont pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu podróży.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Remont nakładkowy jezdni niezbędne prace w tym "położenie" nowej warstwy asfaltu 375 000,00 PLN
375 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Remont nakładkowy jezdni niezbędne prace w tym "położenie" nowej warstwy asfaltu II-III kwartał 2021
Charakterystyka długoterminowych skutków: Remont wnioskowanego odcinka poprawi stan techniczny istniejącej infrastruktury. Znacząco zwiększy bezpieczeństwo i komfort jazdy podróżujących.Zadanie będzie kontynuacją remontu nakładkowego realizowanego w ramach BO 2017 od ul. Makuszyńskiego /Wańkowicza w stronę Wzgórz Krzesławickich.
powrót