Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 8 NR 15:

Wiata dla mieszkańców Skotnik

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 8 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Ulica Skotnicka (po nieparzystej stronie), przystanek „Brücknera” w stronę pętli Czerwone Maki, działka 416, obręb 41 Podgórze

Opis projektu

Projekt zakłada ustawienie nowej zadaszonej  wiaty przystankowej. Wcześniej wymagane jest wybrukowanie terenu o powierzchni ok. 10 mkw.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem projektu jest poprawa komfortu korzystania z komunikacji miejskiej dla mieszkańców Skotnik. Z przystanku korzystają m.in. rodzice dzieci z pobliskiego żłobka i przedszkola, jest to też najbliższy przystanek dla mieszkańców części ulicy Skotnickiej, a także rejonu ulic Brücknera i Dobrowolskiego, gdzie ciągle powstają nowe inwestycje mieszkaniowe. Połączenie z tego przystanku umożliwia dojazd m.in. do pętli Czerwone Maki i dalszą podróż tramwajem do centrum.
Możliwość oczekiwania na autobus pod zadaszoną wiatą, na ławce, nie tylko zwiększy wygodę tych osób, które już korzystają z tego przystanku. Może być też zachętą dla tych, którzy dziś wybierają samochód, by przesiąść się do komunikacji miejskiej – a to ważne dla całego miasta ze względu na korki i smog.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Przygotowanie terenu Wybrukowanie terenu o powierzchni 10 mkw 6 000,00 PLN
Zakup i montaż wiaty Zadaszona wiata z ławeczką 35 000,00 PLN
Ewentualne oświetlenie Realizacja 2 500,00 PLN
43 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przygotowanie dokumentacji projektowej I-II kwartał 2021
Realizacja prac Realizacja prac III -IV kwartał 2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Montaż wiaty przyczyni się do poprawy komfortu korzystania z komunikacji miejskiej mieszkańców Skotnik. Zwiększy wygodę osób, które już korzystają ze środków transportu publicznego oraz, być może, zachęci osoby poruszające się własnym samochodem do skorzystania z komunikacji miejskiej.
powrót