Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 86:

Sala zewnętrzna-altana dla uczniów SP27 w Krakowie

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 27 w Krakowie, 30-686 Kraków ul. Podedworze 16, teren asfaltowego boiska.

Opis projektu

Sala zewnętrzna-altana dla uczniów SP27 w Krakowie to pomysł na możliwość zajęć na zewnątrz w każda pogodę dla klas i na odrobinę cienia w ciepłe dni dla dzieci świetlico. Szkoła na ekspozycje południową, dzieci przebywające na terenach przyszkolnych mogą liczyć tylko na odrobinę cienia pod kilkoma drzewami otaczającymi teren szkolny. Sala zewnętrzna jest nam niezbędna! Klasy będą mogły mieć tam zajęcia na powietrzu, dzieci uczęszczające do przyszkolnych świetlic ( mamy dwie świetlice) miejsce, gdzie usiądą, odpoczną i pobędą w cieniu albo schronią się przed deszczem. Chcemy, żeby altana była wyposażona w infrastrukturę wewnętrzną- ławki do siedzenia dookoła, dające automatyczną możliwość przeprowadzenia lekcji w kręgu. Tu uczniowie będą mieć kontakt z naturą i nową propozycję na spędzanie czasu w szkole!

UZASADNIENIE PROJEKTU

Jest nas w szkole dużo, pracujemy na dwie zmiany, chcemy dać uczniom alternatywę do szkolnej zwyczajnej sali, wspólnie pobyć na zewnątrz. Równocześnie ekspozycja południowa szkoły powoduje, ze boiska szkolne nie są w wystarczającym stopniu zacienione. Uczniowie nie maja miejsca ani, żeby spokojnie usiąść, ani , żeby schronić przed słońcem, a nawet deszczem. współczesne trendy pedagogiczne zachęcają nowoczesnych nauczycieli do wychodzenia poza schemat, organizowania lekcji w nowy sposób, ale aly to zapewnić, potrzebujemy rozbudowy infrastruktury szkolnej, tak  aby uczniowie mieli zapewniony komfort w zmieniających się warunkach pogodowych ( duża ilość dni i słonecznych, wzrost średnich temperatur). Sala na zewnątrz to miejsce, które posłuży uczniom cały rok szkolny, osłoni przed deszczem. Będzie stanowić wyzwanie dla nowoczesnych nauczycieli i pokaże uczniom, że szukamy wciąż nowych  możliwości pracy z nimi.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Altana 300/700, 21 m.kw. Części składowe altany. Montaż infrastruktury. Pokrycie dachu gontem laminowanym Cembridge. Malowanie altany farbami kryjącymi Tikkurila Pinja Pro. Podest drewniany – podłoga z deski tarasowej, ryflowanej. Ławki, stoliki. Orynnowanie (rynny pcv). Prace montażowe. Montaż tablicy informującej o realizacji zadania ze środków Budżetu obywatelskiego 2020. 41 500,00 PLN
41 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wykonanie altany dla uczniów Szczegółowy projekt altany, akceptacja, formalności. Zamówienie i realizacja. Montaż tablicy informującej o realizacji zadania ze środków Budżetu obywatelskiego 2020. II połowa 2021r

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Na zewnątrz szkoły powstanie dodatkowe, zadaszone miejsce do nauki i wypoczynku.
powrót