Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 108:

Rewanż po latach - wspólny koncert Omegi i Skaldów

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Centrum Kongresowe ICE lub sala widowiskowa Nowohuckiego Centrum Kultury

Opis projektu

Kraków i Budapeszt to miasta bliźniacze. Współpracę prowadzi od lat Dzielnica I Stare Miasto i Dzielnica V Belváros-Lipótváros. Podczas jednej z takich wizyt w trakcie Miejskiego Festiwalu V Dzielnicy na Placu Elżbiety pod Budapesztańskim Młyńskim Kołem Widokowym zrodził się pomysł wspólnego przedsięwzięcia które połączyłoby miłośników muzyki w Krakowie i w Budapeszcie. I tak wybór padł na budapeszteńską "Omegę" w latach popularności okrzykniętą "Rollingstonesami"  Europy Wschodniej i krakowskich "Skaldów". Oba zespoły w 1977 roku wystąpiły na nieistniejącym już dzisiaj Kisstadionie w pamiętnym wspólnym koncercie. Teraz po latach ostatni już dzwonek na rewanż w Krakowie. Może nie na stadionie Cracovii czy Wisły - ale w którejś z miejskich przestrzeni pod dachem. W Centrum Kongresowym ICE lub Sali Widowiskowej Nowohuckiego Centrum Kultury.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Muzyka łagodzi obyczaje. I na dodatek nie wymaga tłumacza. Zawsze z Węgrami mimo trudnych języków łączyły nas dobre relacje. Czas więc na wspólne przedsięwzięcie - jakie dotąd w Krakowie nie było. Zwłaszcza, że będziemy świętować 60 lecie polskiego big beatu. I przypomnienie po jednej stronie "Dziewczyny o perłowych włosach", a po drugiej suity "Krywań". Dodatkową atrakcją koncertu i ciekawym eksperymentem lingwinistycznym będzie tłumaczenie węgierskich przebojów na polski i polskich na węgierski.        

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wynajem sali wraz z obsługą 55 000,00 PLN
Scenariusz, scenografia, tłumaczenia, reżyseria i prowadzenie 12 500,00 PLN
Koszty artystyczne Honoraria, tantiemy na rzecz ZAIKS 179 650,00 PLN
Oprawa sceny nagłośnienie, instrumenty, dioda i realizacja kamerowa, wizuale, realizacja światła 76 000,00 PLN
Promocja i dokumentacja 20 000,00 PLN
343 150,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przygotowanie scenariusza I połowa 2021 roku
Uzgodnienia terminu, wybór i rezerwacja sali I połowa 2021 roku
Realizacja koncertu II połowa 2021
Charakterystyka długoterminowych skutków: Efektem długoterminowym będzie niezapomniane, historyczne wydarzenie, które zapisze się na osi czasu wydarzeń kulturalnych w Krakowie. Przyczyni się również do promocji miasta Krakowa.
powrót