Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 3 NR 19:

Pogromcy nudy III

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 3 - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: al. 29 Listopada 102

Opis projektu

Projekt zakłada zakup potrzebnych sprzętów – w tym sprzętu sportowego, animacyjnego, gier, zabawek edukacyjnych, zestawów instrumentów i przyrządów oraz książek, filmów, audiobooków, płyt z muzyką – które są przydatne do organizacji czasu, wydarzeń i zabaw dla dzieci korzystających z oferty MDK na co dzień. Jednak zwłaszcza są przydatne w czasie ferii zimowych (Akcja Zima, gdzie dziennie uczestniczy w zajęciach około 30 dzieci), w czasie wakacji (Akcja Lato, gdzie dziennie uczestniczy około 50 dzieci), a także w czasie roku szkolnego, gdy organizowane są zajęcia w okolicach świąt, okolicznościowe lub w ramach współpracy z pobliskimi placówkami szkolnymi (uczestniczy w nich około 60 dzieci, a w niektórych imprezach, w tym także rodzinnych z rodzicami około 70 lub więcej osób). Sprzęt ten służy rozwijaniu u uczestników zdolności poznawczych, koncentracji, ciekawości, spostrzegawczości, daje możliwość doświadczenia pewnych zjawisk, a poprzez atrakcyjną formę sprawia, że zajęcia są ciekawsze. Poprzednie zakupy sprzętu w ramach projektów „Pogromcy nudy” i „Pogromcy nudy II” pozwoliły zwiększyć atrakcyjność oferty placówki miejskiej.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Z oferty MDK korzysta obecnie z zajęć stałych ponad 1100 uczestników, a z oferty imprezowej w sposób stały lub wspólnie z rodzicami lub ze szkołą skorzystało łącznie blisko 5000 osób. Sprzęt tego typu jest potrzebny, gdyż stary ulega zużyciu, a potrzeby dzieci są duże i cały czas rosną. Na rynku pokazują się nowe modele sprzętu, niektóre z nich są bardzo atrakcyjne i rozbudzają wyobraźnię dzieci. Realizacja zadania pozwoli na lepsze wykorzystanie możliwości organizacyjnych i ludzkich kadry MDK. Potrzeby takie były zgłaszane także przez rodziców, których dzieci korzystają z oferty MDK. Nowe, atrakcyjne sprzęty animacyjne pozwolą na jeszcze lepszą organizację zabaw przygotowanych dla uczestników zajęć, a także na organizację nowych imprez i nowych tematów spotkań dla grup szkolnych oraz innych uczestniczących w zajęciach okolicznościowych. Od stycznia 2019 r. możliwości MDK powiększyły się, gdyż po długoletnim remoncie został oddany do użytkowania jeden z jego dwóch budynków, który oferuje liczne możliwości prowadzenia ciekawych zajęć, ale mimo systematycznych zakupów brakuje sprzętu dla wszystkich chętnych uczestników.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
sprzęt sprzęt animacyjny, zabawki, gry, książki, płyty, audiobooki potrzebne do działań z dziećmi i młodzieżą 5 000,00 PLN
5 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wybór Wybór sprzętu i dostawcy I półrocze 2021
Zakup Zakup sprzętu i jego wykorzystanie II półrocze 2021

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada doposażenie Młodzieżowego Domu Kultury przy al. 29 Listopada 102 w Krakowie w atrakcyjne sprzęty animacyjne (min. sprzęt sportowy, gry, zabawki edukacyjne, zestawy instrumentów, książki, audiobooki itp.), które będą wykorzystywane w czasie zajęć z dziećmi korzystającymi z oferty placówki na co dzień, jak również w okresie ferii zimowych, wakacji, imprez rodzinnych. Mając na względzie nowe technologie, wciąż rosnące potrzeby dzieci oraz zużycie dotychczasowego sprzętu, realizacja tego zadania pozwoli na lepszą organizację zabaw przygotowanych dla uczestników zajęć, a także na organizację nowych imprez i nowych tematów spotkań.
powrót