Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 96:

Koty dla Krakowa - bezpłatne czipowanie

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Opis projektu

Projekt przewiduje bezpłatne czipowanie kotów zainteresowanych tym właścicieli. Czipowanie to dobry i skuteczny sposób na zabezpieczenie zwierzaka przed zaginięciem, gdyż umożliwia jego łatwe zlokalizowanie. Problem zaginięcia kotów jest szczególnie nasilony na osiedlach słabiej zurbanizowanych, gdzie dominują koty wychodzące. Z tego względu akcja czipowania winna dotyczyć kotów zamieszkujących na terenie całego Krakowa; głównie tam gdzie zaginięć kotów było szczególnie dużo:
- Wadów lub Łuczanowice,
- Grębałów lub Lubocza,
- Zesławice lub Kantorowice,
- Krzesławice,
- Łęg,
- Tyniec,
- Swoszowice,
- Witkowice lub okolice,
- Płaszów, Rybitwy, Przewóz lub okolice,
- Kościelniki lub okolice,
- Branice, Wyciąże lub okolice,
- Pychowice
 
Czipowanie powinno być dostępne dla kotów wszystkich zainteresowanych właścicieli, mieszkających w Krakowie. Decydować powinny obiektywne kryteria, w tym przede wszystkim kolejność zgłoszeń.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Bez kotów w tym tych wychodzących Kraków i nasze życie nie byłyby takie same. Koty to najlepsi przyjaciele człowieka, nasi domownicy, traktowani przez wielu jako członkowie rodziny. Koty wolno chodzące w mieście to także brak problemów ze szczurami. Warto zadbać o naszych pupili, bo dzięki czipowaniu możemy łatwo znaleźć kota, który wyszedł na spacer i nie wrócił do domu.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Akcje czipowania kotów Akcja czipowania kotów będzie prowadzona do wyczerpania środków 30 000,00 PLN
30 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Akcja czipowana kotów Akcja czipowana kotów wiosna, lato i jesień 2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Jedną z metod na zmniejszenie ilości bezdomnych zwierząt jest ich czipowanie. Projekt przewiduje bezpłatne czipowanie kotów tych krakowian, którzy będą zainteresowani tą formą zabezpieczenia zwierzaka.
powrót