Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 145:

Muzyczna Przystań Młodych

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków, Centrum Młodzieży, ul. Krupnicza 38

Opis projektu

Dzięki projektowi Muzyczna Przystań Młodych dzieci i młodzież z całego Krakowa będą mieć możliwość rozwijania swoich muzycznych talentów (gra na instrumentach, produkcja muzyczna) oraz umiejętności grania i współpracy w zespole muzycznym. Warsztaty z mentorami (muzykami, praktykami z branży muzycznej) mają z kolei za zadanie zainspirować i zmotywować uczestników do dalszego rozwoju muzycznego, wesprzeć i wzbogacić proces dydaktyczny związany z nauką gry na instrumentach oraz wprowadzić wątki związane z funkcjonowaniem branży muzycznej.

 
W ramach projektu planowane są:

-zakup profesjonalnego sprzętu muzycznego służącego celom dydaktycznym oraz artystycznym, a także zakup komputera i oprogramowania pozwalającego na szlifowanie umiejętności muzycznych (nagrywanie i analizowanie materiałów lekcyjnych oraz prób) i tzw. „home recording" (nauka nagrywania materiałów muzycznych i pracy nad produkcją muzyczną). Na bazie zakupionego w ramach projektu, profesjonalnego
sprzętu możliwa będzie organizacja zespołowych zajęć muzycznych na odpowiednim poziomie oraz koncertów i jam sessions w Przystani Muzycznej Młodych w ramach pracowni muzyki Centrum Młodzieży. Młodzi adepci muzyki będą dzięki temu mogli nie tylko pogłębiać swoje umiejętności, ale również prezentować się przed publicznością i rówieśnikami, czerpiąc radość z tworzenia i wykonywania muzyki wspólnie z innymi. Dobrze
wyposażona pracownia muzyczna w Centrum Młodzieży - Muzyczna Przystań Młodych - będzie także mogła być użytkowana dodatkowo, na prośbę uczestników zajęć - choćby na konieczne próby.
 
- cykl warsztatów muzycznych „Muzyczna Przystań Młodych” z zaproszonymi gośćmi (znanymi muzykami, edukatorami muzycznymi, osobowościami i specjalistami z branży muzycznej) - dla chętnych uczestników z Krakowa w wieku do 25 lat. Warsztaty będą miały za zadanie pogłębiać umiejętności muzyczne i talenty młodych ludzi, ale też inspirować ich i pokazywać różne ścieżki rozwoju muzycznej kariery. Cykl obejmie pięć 6-godzinnych warsztatów.
 
W ramach projektu zostaną zakupione: gitary, gitary basowe, nagłośnienie gitarowe i basowe, akcesoria gitarowe, perkusja i akcesoria perkusyjne, sprzęt i oprogramowanie do home recording, a także proste instrumenty perkusyjne dla maluchów. Drugą częścią projektu będzie cykl pięciu 6 godzinnych warsztatów z zaproszonymi gośćmi dla chętnych młodychkrakowian w wieku do 25 lat (przeprowadzanych w okresie marzec-czerwiec i wrzesień-grudzień 2021 roku).

UZASADNIENIE PROJEKTU

W tej chwili pracownia muzyczna Centrum Młodzieży nie dysponuje sprzętem muzycznym odpowiedniej klasy i trwałości oraz w wystarczającej ilości. Dzięki profesjonalnemu wyposażeniu oraz aranżacji sprzętowej możliwe będzie stworzenie w centrum Krakowa miejsca przyjaznego młodym pasjonatom muzyki z terenu całego miasta.
 

Na zajęcia muzyczne będzie mógł zapisać każdy mały/młody pasjonat muzyki, niezależnie od tego, czy ma w domu instrument (gitarę, gitarę basową, perkusję), czy nie – dobrej klasy instrumenty będą do dyspozycji uczestników na miejscu. To ważne, bo często brak środków na zakup instrumentu jest dla dziecka/młodego człowieka barierą nie do przejścia w rozwoju muzycznym.

Ważną częścią projektu jest stworzenie możliwości nauki produkcji i nagrywania muzyki, co jest pomocą w procesie dydaktycznym (możliwość nagrywania, a potem analizowania prób i występów), ale też stanowi umiejętność samą w sobie – zarówno dla młodych muzyków, jak i osób wiążących swoją przyszłość z biznesem muzycznym od strony producenckiej.

Organizacja warsztatów z zaproszonymi gośćmi - znanymi muzykami, edukatorami muzycznymi, osobowościami i specjalistami z branży muzycznej - to bardzo istotna i innowacyjna część projektu, wprowadzająca do procesu edukacji muzycznej komponent mentoringowy, ale też motywacyjny.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Gitary Zakup gitar elektrycznych 10 000,00 PLN
Gitary basowe Zakup elektrycznych gitar basowych 20 000,00 PLN
Akcesoria gitarowe Zakup strun, statywów, stołków do gry, efektów, itd. 7 000,00 PLN
Nagłośnienie gitarowe Zakup nagłośnienia do gitar elektrycznych 9 000,00 PLN
Nagłośnienie basowe Zakup nagłośnienia do gitar basowych 11 000,00 PLN
Perkusja Zakup zestawów perkusyjnych i akcesoriów 15 000,00 PLN
Home recording Zakup komputera, sprzętu i oprogramowanie do home recording 8 600,00 PLN
Instrumenty dla dzieci Zakup prostych instrumentów perkusyjnych dla maluchów 2 000,00 PLN
Warsztaty Cykl pięciu 6-godzinnych warsztatów z zaproszonymi gośćmi (honoraria dla prowadzących, wynagrodzenie dla koordynatora warsztatów, promocja, materiały dla uczestników 21 000,00 PLN
103 600,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup sprzętu Wysyłka zapytań o cenę, porównanie ofert oraz zakup instrumentów, akcesoriów oraz sprzętu i oprogramowania do home recording styczeń 2021
Przygotowanie warsztatów Prace przygotowawcze związane z warsztatami, ustalenie harmonogramu spotkań, ustalenia z wykładowcami, promocja Styczeń-luty 2021
Realizacja warsztatów Przeprowadzenie cyklu 5 warsztatów z zaproszonymi gośćmi Marzec-czerwiec oraz wrzesień-grudzień 2021
Charakterystyka długoterminowych skutków: Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana to placówka wychowania pozaszkolnego, która organizuje dla dzieci i młodzieży zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia. Zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego projekt pn. ,,Muzyczna Przystań Młodych’’ obejmuje organizację warsztatów muzycznych oraz zakup profesjonalnego sprzętu do nagrywania i produkcji muzycznej. Przeprowadzenie warsztatów oraz zakup sprzętu, które zakłada projekt, ma rozwinąć u dzieci i młodzieży z całego Krakowa zainteresowania muzyczne, głównie poprzez grę na instrumentach oraz udoskonalać już posiadane umiejętności, a także zainspirować i zmotywować uczestników do dalszego muzycznego rozwoju.
powrót