Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 3 NR 29:

Kierowco, zwolnij przy warzywniaku na Sabały!

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 3 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Jana Sabały 70

Opis projektu

W 2018 r. dla osiedla przy ul. Jana Sabały przygotowano nową organizację ruchu polegającą na wytyczeniu strefy zamieszkania na odcinku od skrzyżowania z ul. Reduta do skrzyżowania z ul. Marchołta. Pomysł sprawdza się, niestety, nie wszyscy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości na newralgicznym odcinku ul. Sabały, zwłaszcza przy popularnym wśród mieszkańców sklepie owocowo-warzywnym przy ul. Jana Sabały 70. Mimo ograniczenia prędkości do 20 km/h i pierwszeństwa pieszych wynikających ze strefy zamieszkania wielu kierowców rozwija wyższe prędkości na odcinku od ul. Reduta aż do pierwszego progu zwalniającego znajdującego się 200 m za skrzyżowaniem przy warzywniaku, co stwarza realne zagrożenie dla pieszych, wśród których nie brakuje małych dzieci pod opieką osób dorosłych, ale poruszających się już samodzielnie.
Być może powodem jest wyznaczenie miejsca parkingowego na oznaczony czas na odcinku o słabej widoczności, gdzie droga wznosi się ku górze.
Projekt zakłada więc:

1. Namalowanie na asfalcie tarcz ze znakiem typu B-33 ograniczającym prędkość do 20 km/h ze wszystkich stron wjazdu w strefę - przy skrzyżowaniu z ul. Reduta, od strony wjazdu z ul. Klimka Bachledy i od początku strefy przy ul. Marchołta.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt ma na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych poruszających się po strefie zamieszkania przy ul. Jana Sabały i korzystających z punktu handlowego przy ul. Sabały 70. Głównym problemem jest nieprzestrzeganie przepisów (być może z powodu nieznajomości znaku D-40 oznaczającego strefę zamieszkania) przez wielu kierowców.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja zadania Namalowanie na asfalcie tarcz ze znakiem typu B-33 ograniczającym prędkość do 20 km/h 5 100,00 PLN
5 100,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja zadania Namalowanie na asfalcie tarcz ze znakiem typu B-33 ograniczającym prędkość do 20 km/h II-III kw.2021r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Wykonanie malowania tarcz na asfalcie poprawi poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz klientów pobliskich punktów handlowych.
powrót