Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 6 NR 41:

Siłownia przy Szkole Podstawowej nr 93

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 6 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 93 im. Lucjana Rydla - ul. F. Szlachtowskiego 31, 30-132 Kraków (dz.nr 467 obr. 2 Krowodrza)

Opis projektu

Projekt obejmuje budowę siłowni zewnętrznej na terenie przy Szkole Podstawowej nr 93 im. Lucjana Rydla w Krakowie. Projektuje się montaż ok. 10 urządzeń. Proponowane urządzenia to:

  • podciągacz;
  • wypychacz;
  • prasa nożna;
  • motyl;
  • orbitrek;
  • wahadło;
  • wioślarz;
  • ławeczka do brzucha;
  • poręcze;
  • drabinka z podciąganiem.
Projektowane nawierzchnie:
  • wokół urządzeń - strefa bezpieczeństwa - wykonana ze żwiru: ok 100m2;
  • teren pomiędzy nawierzchniami żwirowymi - trawnik.
Realizacja siłowni wymaga przygotowania dokumentacji (w tym uzyskania mapy do celów projektowych) i zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych do WAU UMK.
Na terenie planowanej inwestycji znajdują się drewniane urządzenia "ścieżki zdrowia". Urządzenia te są w bardzo złym stanie technicznym i wymagają likwidacji. Projekt obejmuje demontaż i wywóz pozostałości po tych urządzeniach.
Załączono przykładowy katalog z urządzeniami. Użyte powyżej nazwy urządzeń odnoszą się do urządzeń z załączonego katalogu.

UZASADNIENIE PROJEKTU

W miejscu planowanej inwestycji znajduje się "ścieżka zdrowia". Składa się ona głównie z urządzeń drewnianych pozostających w bardzo złym stanie technicznym. Urządzenia te nie posiadają wymaganych atestów i stanowią zagrożenie dla ich użytkowników. Wymagają one pilnej likwidacji. Projektowana siłownia ma je zastąpić. Planowane urządzenia zapewnią możliwość wykonywania różnorodnych ćwiczeń obejmujących wszystkie partie ciała. Urządzenia dzięki swojemu zróżnicowaniu nadają się dla młodszych i starszych użytkowników. 
Siłownia może być użytkowana zarówno przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 93 np.: w ramach zajęć WFu jak i przez okolicznych mieszkańców. Siłownia stanie się dopełnieniem znajdującego się na terenie szkolnym zespołu sportowo-rekreacyjnego składającego się z dwóch boisk z nawierzchnią sztuczną, bieżni 60m oraz placu zabaw dla dzieci. Cały teren przyszkolny jest ogólnodostępny. Znajduje się w zakolu parku Młynówka Królewska, z którego można dostać się bezpośrednio na teren przyszkolny. Teren ten jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców. Planowana siłownia mogłaby stać się niezwykle atrakcyjnym uzupełnieniem tego zespołu sportowo-rekreacyjnego: w pierwszej części dnia użytkowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 93, popołudniu i wieczorem przez wszystkich okolicznych mieszkańców.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
demontaż istniejących urządzeń demontaż i wywóz istniejących urządzeń drewnianych 5 000,00 PLN
sporządzenie dokumentacji projektowej uzyskanie mapy do celów projektowych, sporządzenie projektu i zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych w WAU UMK 4 000,00 PLN
urządzenia sportowe zakup urządzeń 50 000,00 PLN
montaż urządzeń dowóz i montaż urządzeń 10 000,00 PLN
wykonanie nawierzchni wykonanie żwirowych stref bezpieczeństwa wokół urządzeń ok. 100m2 i uzupełnienie istniejącego trawnika 11 000,00 PLN
80 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
sporządzenie dokumentacji projektowej uzyskanie mapy do celów projektowych, sporządzenie projektu i zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych w WAU UMK styczeń - marzec 2021
demontaż istniejących urządzeń demontaż i wywóz istniejących urządzeń drewnianych marzec 2021
montaż urządzeń zakup, dowóz i montaż urządzeń marzec 2021
wykonanie nawierzchni wykonanie żwirowych stref bezpieczeństwa wokół urządzeń ok. 100m2 i uzupełnienie istniejącego trawnika marzec 2021

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, integracja lokalnej społeczności, rozrywka, możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Krakowa.
powrót