Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 132:

E-sportowe mistrzostwa Krakowa!

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Opis projektu

E-sport czyli rywalizacja w grach komputerowych w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna. Powstały profesjonalne ligi i zespoły e-sportowe. Rywalizacja odbywa się na różnych platformach sprzętowych i w różnych grach. Mistrzostwa Krakowa obejmowałyby kilka wybranych tytułów gier na najpopularniejsze platformy sprzętowe. Zawody byłyby skierowane do krakowskiej młodzieży. Przy okazji zawodów można przeprowadzić działania profilaktyczne związane z uzależnieniami. Tak aby przyjemność z gry i rywalizacji połączyć z edukacją młodzieży co do zagrożeń. Taki turniej w przyszłości mógłby się rozwinąć w turnieje cykliczne, także z podziałem na dzielnice. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Młodzież spędzaj coraz więcej czasu przed komputerem. Duża część z tego to gra w gry komputerowe. Oczywiście należy ich zachęcać do aktywności sportowej na świeżym powietrzu, ale niektórych trendów nie jesteśmy w stanie zatrzymać lub odwrócić. Taki turniej jest szansą dotarcia do tej grupy wiekowej. Pozaszkolna oferta miasta skierowana do nich nie jest szeroka. Dzięki E-sportowym mistrzostwom jest szansa na nawiązanie z nimi dialogu i przy okazji pokazanie też odpowiednich postaw.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Organizacja Mistrzostw Zapewnienie sprzętu, organizacja mistrzostw, nagrody, promocja wydarzenia, zapewnienie bezpieczeństwa itp. 50 000,00 PLN
50 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Organizacja mistrzostw Organizacja mistrzostw Wiosna - Lato 2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, integracja lokalnej społeczności, rozrywka, możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Krakowa.
powrót