Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 8 NR 46:

Tablica informacyjno-ogłoszeniowa dla mieszkańców Pychowic.

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 8 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: działka 275/5 obr.7 (dojście do sklepu Szczypiorek)

Dodatkowe lokalizacje: Dzielnica 8. Os. Pychowice• działka 275/5 obr.7 (dojście do sklepu Szczypiorek)

Opis projektu

Ustawienie  tablicy ogłoszeniowo – informacyjnej w celu usprawnienia przepływu informacji:
1. miejskich (np. informacje o budżecie obywatelskim, głosowaniach, uchwałach mających wpływ na teren Os. Pychowice i jego najbliższych okolic),
2. dzielnicowych np. informacje rady dzielnicy i projektach dot osiedla – zadania przewidziane na dany rok, informacje o remontach etc.
3. Ogłoszeniowo-informacyjnych przez lokalny biznes dot. np. lekcji jogi, usługi wymiany opon
4. Społeczno-lokalnych (np. cykliczne „zbieranie śmieci”, Pychotarg – sąsiedzka wymiana, Dni Szkoły)
5. Ogłoszenia drobne - oddam / sprzedam / wymienię / poszukuję działki etc.
 

Tablica powinna być elegancka, z daszkiem zapewniającym ochronę przed deszczem, najlepiej drewniana lub drewniana pokryta grubym korkiem (wymienianym co rok) wpisująca się w architekturę osiedla lub tablica elegancka metalowa.
 
Umieszczenie tablicy w miejscu o wysokiej przepustowości ze względu na okoliczną infrastrukturę zapewni szybki przepływ informacji i umożliwi lokalną integrację społeczeństwa poprzez wymianę informacji lokalnych.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Osiedle Pychowice jest szybko rozrastającym się osiedlem gdzie nowe budowle przeplatane są starszymi. Mieszkańcy osiedla są również zdywersyfikowani pod względem wieku.

Najbardziej popularne miejsca spotkań osiedlowych to lokalne sklepy, szkoła, parafia, plac zabaw. Wymiana informacji „lokalnych” odbywa się gównie za  uprzejmością właścicieli sklepów oraz czasami warzywniaka, którzy grzecznościowo zgadzają się na wywieszenie informacji nt. obchodów dnia dziecka, poszukiwaniu niani, lekcjach jogi itp. Mieszkańcy również czasami wywieszają informacje na słupach pt. zaginął kot lub kupię działkę w okolicy.

Społeczne życie „w sieci”  i wymiana informacji to także strona na Facebooku, ale tam raptem jest ok 600 uczestników grupy i to tylko tych, którzy korzystają z tego medium.
Sporo starszych osób lub także młodszych, choćby z powodu przekonań, jest zagrożona wykluczeniem informacyjnym ponieważ nie umieją korzystać z internetu.

Postawienie tablicy informacyjnej zawierającej informacje miejskie, dzielnicowe i lokalne, jak również pozwolenie na umieszczenie ogłoszeń indywidualnych pozwoli na lepszy przepływ informacji w ramach osiedla, a także umożliwi lokalnym mieszkańcom na wymianę rzeczy lub usług.

Korzyści:
· Poprawa komunikacji osiedlowej
· Włączenie w obieg informacji osoby wykluczone cyfrowo
· Integracja do sieci informacji „miejskiej”
· Stymulacja życia społecznego i lokalnego biznesu

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wykonanie i montaż tablicy Tablica drewniana lub metalowa 4 500,00 PLN
4 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja Wykonanie i montaż tablicy II-IV kw. 2021 r.

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Postawienie tablicy informacyjnej zawierającej informacje miejskie, dzielnicowe i lokalne, jak również pozwolenie na umieszczenie ogłoszeń indywidualnych pozwoli na lepszy przepływ informacji w ramach osiedla, a także umożliwi lokalnym mieszkańcom na wymianę rzeczy lub usług. Korzyści: · Poprawa komunikacji osiedlowej · Włączenie w obieg informacji osoby wykluczone cyfrowo · Integracja do sieci informacji „miejskiej” · Stymulacja życia społecznego i lokalnego biznesu
powrót