Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 144:

Szycie łaczy pokolenia

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Ośrodek Kultury Kraków Nowa Huta Klub Herkules.

Dodatkowe lokalizacje: oś. Branice

Opis projektu

W ramach zadania zostaną przeprowadzone warsztaty krawieckie dla seniorów, młodzieży i dzieci z przyległych osiedli. Wypełnienie czasu manualnego to ogromny rozwój wyobrażani przestrzennej. Rozwijanie pasji związanej z szyciem, projektowaniem i ogólnie pojętym samodzielnym tworzeniem wyrobów to także nauka cierpliwości. Ponadto w trakcie takich warsztatów uczestniczy uczą się pokory wobec pracy ręcznej; przed wykonaniem zadania musza się zastanowić nad konsekwencjami poszczególnych etapów- błędów w szyciu nie da się poprawić za pomocą naciśnięcia klawiszy CTRL+Z. Na zajęciach będziemy się uczyć obsługi maszyny do szycia, zdejmowania miary, tworzenia torby na zakupy, tulipanów, rękawic kuchennych, worka na plecy i itp. Kurs dla uczestników prowadzony przez wykwalfikowanego instruktora.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem naszego projektu jest rozwój aktywności osób starszych, młodzieży i dzieci poprzez stworzenie i poprawę warunków umożliwiających aktywną integrację wewnątrz i międzypokoleniową oraz wykorzystanie i zagospodarowanie potencjałów i zasobów tkwiących w różnorodności pokoleń. Wśród młodzieży zanikają umiejętności i chęci dotyczące prac ręcznych, mogłoby to inspirować.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup maszyn do szycia, Zakup owerloki Materiały i akcesoria Zajęcia i instruktorem 10 szt - 14000 zł 4 szt-6000 zł 2000 zł 3000 zł 25 000,00 PLN
25 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup maszyn i akcesoriów Rozpoczęciekursu styczeń- kwiecień 2021 maj- listopad 2021 cały rok
Charakterystyka długoterminowych skutków: W następnych latach kursy szycia na maszynach mogą być kontynuowane z coraz to nowymi uczestnikami. Umiejętność szycia rzeczy codziennego użytku (np. torby na zakupy, rękawice kuchenne) lub artystycznych (np. ozdoby do domu, maskotki), szycia lub przerabiania ubrań to w obecnych czasach niezwykle przydatna umiejętność.
powrót