Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 3 NR 32:

Zielona Aleja Bora Komorowskiego w Dzielnicy III

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 3 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Ul. Bora-Komorowskiego i okolice na terenie Dzielnicy III Prądnik Czerwony

Opis projektu

Projekt zakłada zmianę charakteru ruchliwej i uciążliwej ul. Bora-Komorowskiego poprzez nasadzenia drzew, krzewów, kwiatów i pnączy w pasie drogowym ul. Bora-Komorowskiego i w jego sąsiedztwie.

Rośliny zostaną dobrane na etapie realizacji przez Ogrodników Miejskich ZZM i zostaną posadzone tak, aby stworzyć szczelną, zieloną barierę izolującą ruchliwą arterię od otoczenia.


Należy też posadzić szpaler drzew w pasie zieleni pomiędzy chodnikiem i ścieżką rowerową a jezdnią. Najlepiej, aby były to takie drzewa, które w przyszłości będą tworzyć niebanalny szpaler drzew, który skutecznie odizoluje strefę pieszo-rowerową od jezdni i sprawi, że arteria zmieni swój charakter na przyjemny do spacerów. Autor proponuje rozważyć dęby lub lipy, ale o tym jakie będą to drzewa, zdecydują Ogrodnicy Miejscy ZZM.

 

UZASADNIENIE PROJEKTU


Obecny charakter ul. Bora-Komorowskiego to ruchliwa "bieda-autostrada" śródmiejska - z samochodami przekraczającymi dopuszczalną prędkość, dominacją betonu i asfaltu, znikomym udziałem zieleni, spalinami i hałasem. Celem projektu jest zrobienie pierwszego kroku, aby zmienić charakter tej ulicy z arterii o charakterze obwodnicowym na przyjazną pieszym i rowerzystom aleję śródmiejską, wzdłuż której przyjemnie się spaceruje, jeździ na rowerze lub rolkach. Ulica powinna zmienić stopniowo swój charakter by upodobnić się do zielonych arterii w pobliżu - ul. Andersa i Meissnera - na zdjęciu poniżej.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja projektu Realizacja projektu 40 000,00 PLN
40 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja projektu Realizacja projektu 2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada nasadzenia drzew, krzewów, pnączy i kwiatów. Inwestycja odizoluje strefę pieszo-rowerową od jezdni i stworzy przestrzeń przyjazną dla przechodniów. Nasadzenia roślin poprawią estetykę terenu i jakość powietrza w pasie drogowym.
powrót