Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 5 NR 37:

Zadbajmy o czworonożnych przyjaciół w Parku Kleparskim

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 5 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Kleparski, przy ulicy Prądnickiej, Kraków

Opis projektu

Projekt zakłada budowę poidełka na wodę dla zwierzaków oraz  montaż  przeszkód zabawowych /szkoleniowych/ w istniejącym wybiegu dla psów w Parku Kleparskim w ramach opracowanego projektu będącego w posiadaniu Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.
 
Ilość zakupionych urządzeń będzie dostosowana do bieżących cen rynkowych natomiast kwoty montażu z dostawą zgodna z zamówieniem publicznym. Projekt jest kontynuacją prac związanych z planowaną rewitalizacją Parku i wspierany jest przez Radę Dzielnicy V Krowodrza. Projekt powstał przy współpracy Stanisława Wilka, Macieja Żmudy i Tomka Friedigera.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Istniejący psi wybieg jest jedynym tego rodzaju wybiegiem „leśnym” w mieście. Ze względu na zacienienie cieszy się dużą popularnością. Można tam spotkać mieszkańców ze swoimi czworonogami z różnych dzielnic Krakowa. Przez cały okres istnienia wybiegu nie było żadnego niebezpiecznego incydenty. Jednak wymaga on doposażenia w stacjonarne poidełko dla zwierząt oraz urządzenia do zabawy. Dostęp do wody zapewni bezpieczeństwo dla zwierząt przebywających i mieszkających w Parku. Zamontowanie toru przeszkód pozwoli na prowadzenie atrakcyjnych zabaw i szkoleń z pieskami. Należy mieć na uwadze, że wybieg jest usytuowany na terenie Parku i jest ogólnodostępny przez cały rok dla wszystkich mieszkańców Krakowa.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Poidełko Opracowanie dokumentacji projektowejwraz z uzgodnieniami dla budowy poidła 10 000,00 PLN
Poidełko Zakup i montaż poidła, wykonanie przyłącza 70 000,00 PLN
Realizacja Dostawa i montaż urządzeń psiego wybiegu 170 000,00 PLN
250 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zadbajmy o czworonożnych przyjaciół w Parku Kleparskim Projekt i uzyskanie decyzji administracyjnych. Pierwsza połowa 2021 r.
Zadbajmy o czworonożnych przyjaciół w Parku Kleparskim Budowa poidełka dla zwierząt. Zakup i montaż elementów toru przeszkód do zabaw dla czworonogów. druga połowa 2021 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada budowę poidła dla zwierząt oraz montaż przeszkód na wybiegu dla psów w Parku Kleparskim. Inwestycja zapewni komfortowe użytkowanie z wybiegu a ponadto pozwoli na prowadzenie atrakcyjnych zabaw i szkoleń dla zwierząt, tym samym zachęcając mieszkańców do aktywniejszego korzystania z czasu w parku i integracji społecznej.
powrót