Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 16 NR 36:

"Ogród nad Stawem" - Twoje miejsce w Bieńczycach

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 16 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Teren zielony przy Stawie na ul. Kaczeńcowej, blisko Młynówki i Dłubni. Teren należy do gminy, ma duży potencjał, jest obecnie zaniedbany. Dotychczas stały w tym miejscu stare garaże. Teren został uprzątnięty i czeka na zagospodarowanie.

Opis projektu

"Ogród nad Stawem" - to ogród dobrego nastroju, miejsce bliskie naturze, gdzie w piękną scenerie już istniejącego ekosystemu zostaną wprowadzone subtelne dodatki w postaci dobranych gatunków kwiatów, krzewów i drzew. Pośród nich kwietna łąka i  fińska ścieżka wykonana z drewna i trocin, po której będzie można spacerować i koić oczy widokiem i zapachem lilaków, jaśminowców, róż, magnolii, czeremchy, lipy i innych gatunków mających dobroczynny wpływ na nastrój. Drewniane ławki nad brzegiem stawu pozwolą na odpoczynek i obserwowanie przyrody. Miejsce gdzie znajdziemy ciszę, spokój, odzyskamy harmonię. Będzie tak pięknie, że sesja zdjęciowa w "Ogrodzie nad Stawem" będzie marzeniem każdego mieszkańca dzielnicy i tak cichym, że idealnym do uprawiania Jogi i innych ćwiczeń relaksacyjnych. Do "Ogrodu nad stawem" najlepiej będzie przyjść pieszo i bez telefonu. Odetchnąć, wsłuchać się w przyrodę i siebie.

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Staw jest użytkiem ekologicznym, występuje tam rzadka fauna i flora. W sercu dzielnicy jest miejscem, gdzie można obcować z naturą, odpocząć i wyciszyć się po ciężkim dniu. Idealne miejsce na spacer, łatwo dostępne dla każdego mieszkańca. Z ogromnym potencjałem, niestety bardzo zaniedbane. Budżet Obywatelski jest szansą żebyśmy stworzyli w naszej dzielnicy przestrzeń, której współczesny człowiek bardzo potrzebuje.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
projekt, nasadzenia i mała architektura bliska naturze projekt i wykonanie zgodne z opisem we wniosku 450 000,00 PLN
450 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
realizacja "Ogrodu nad Stawem" projekt i wykonanie II - IV kwartał 2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada utworzenie ogrodu w dzielnicy Bieńczyce. Zielona enklawa nie tylko doda wartości estetycznych, ale stanie się również miejscem odpoczynku i rekreacji w przestrzeni miejskiej co przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców.
powrót