Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 155:

JAŚNIEJ nocą w NOWEJ HUCIE!

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: os. Na Skarpie w kierunku Centrum E oraz os. Wandy

Opis projektu

Wymiana istniejący opraw  na oprawy typu LED  zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, przyczyni się do poprawy stanu technicznego istniejącej infrastruktury, oraz zmniejszy koszty zużycia energii elektrycznej.

Projekt zakłada wymianę opraw na terenie wyznaczonym przez ulice Zachemskiego-Sieroszewskiego-al.Jana Pawła II w kierunku Centrum E oraz  na osiedlu Wandy do wysokości limitu środków.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Obecne oświetlenie jest bardzo słabe, osoby starsze mają problemy z poruszaniem się wieczorami. Wymiana opraw oświetleniowych pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa na Nowohuckich Osiedlach

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja Sukcesywna wymiana starych opraw na oprawy typu LED 800 000,00 PLN
800 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja prac Wymiana starych opraw na oprawy typu LED II-IV kw. 2021 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: OPINIA POZYTYWNA Wymiana oświetlenia we wskazanych lokalizacjach znacznie poprawi poczucie bezpieczeństwa mieszkańców osiedla oraz innych osób oraz podniesie standard ich życia i poczucie komfortu a także przyczyni się do zmniejszenia kosztów zużycia energii elektrycznej.
powrót