Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 159:

"Zielona szkoła" dla ekologicznych klas

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Centrum Młodzieży im. H. Jordana w Krakowie, filia nr II Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych.

Opis projektu

Sfinansowane zostanie zorganizowanie konkursu sprawdzającego wiedzę i propagującego postawy proekologiczne. Szczegółowy zakres zagadnień i zadań w ramach konkursu opracuje gremium złożone ze specjalistów z dziedziny edukacji ekologicznej oraz zajmujących się ochroną środowiska.
 

Do konkursu będą się zgłaszały całe szkoły. W każdej z nich wyłaniana będzie zwycięska klasa, która wynagradzana będzie możliwością organizacji nieodpłatnej "Zielonej szkoły" w ośrodku Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana w Gołkowicach Górnych. Zapewnione będą noclegi, wyżywienie, wycieczki oraz transport.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Uczestnicy konkursu będą zachęceni do zgłębienia wiedzy na temat ochrony środowiska. Atrakcyjna nagroda, praca zespołowa i element rywalizacji zmotywują ich do pracy, dzięki czemu łatwiej przyswoją wiedzę. Dowiedzione jest, że nowe trendy i pomysły najchętniej przejmują dzieci i młodzież w warunkach zabawy, współpracy i wzajemnego uczenia się. Ponadto zapewnienie wyjazdu całej klasie pozwoli wyrównać różnice materialne między dziećmi. Sam wyjazd pozwoli im się zintegrować, skorzystać z kontaktu z naturą, czystego powietrza, wycieczek i innych aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wyjazd do Gołkowic autokarem 1200 dla jednej klasy x 30 nagród 36 000,00 PLN
Pobyt w ośrodku dla 30 klas Pobyt od poniedziałku do piątku (4 noclegi z wyżywieniem) 65zł za osobę za dzień dla 30 klas (średnio 25 osób) 195 000,00 PLN
231 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przeprowadzenie konkursu Grono specjalistów i realizator ustalą formułę: konkurs wiedzy lub na najlepszy projekt ekologiczny styczeń - kwiecień 2021
Organizacja i przeprowadzenie wyjazdów na zielone szkoły Współpraca szkół i realizatora kwiecień - grudzień 2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego projekt pn. ‘’Zielona szkoła’’ dla ekologicznych klas obejmuje przeprowadzenie konkursu sprawdzającego wiedzę młodych Krakowian w zakresie ochrony środowiska. Celem konkursu jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia występujące w otaczającym nas świecie.
powrót