Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 157:

Karmniki dla PTAKów w Krakowie

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Opis projektu

Ptaki odgrywają bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu ekosystemu miejskiego, jak choćby dzięki efektywnemu ograniczeniu liczebność uciążliwych owadów. Tablice informacyjne z ptasim jadłospisem oraz karmniki dla ptaków w miejskim środowisku są bardzo potrzebnym elementem informacyjnym i edukacyjnym. Dokarmianie ptaków pobudza zainteresowanie ornitologią i wyzwala przeżycia estetyczne związane z obserwacją ptaków.

Prawidłowo prowadzone dokarmianie może być jedną z form aktywnej ochrony przyrody.

 

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Dostarczanie pożywienia ptakom żyjącym na wolności w sposób przemyślany, zgodnie z ptasim jadłospisem , zazwyczaj w zimie, gdy krótki dzień oraz niesprzyjające warunki (szczególnie marznący deszcz lub mżawka) nie pozwalają im wystarczająco zaspokoić głodu.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja Zakup i montaż karmników oraz tablic informacyjnych 80 000,00 PLN
80 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
analiza, montaż przez cały / w roku 2021 rok
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada montaż tablic informacyjnych i karmników dla ptaków na terenie Krakowa. Inwestycja będzie pełnić funkcję edukacyjno - informacyjną i pozytywnie wpłynie na zapobieganie powstawaniu schorzeń ptaków związanych z niewłaściwym pokarmem. Dodatkowo akcja przyczyni się do poprawy czystości krakowskiej przestrzeni.
powrót