Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 178:

Filmowe Bulwary

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Bulwary Wisły

Opis projektu

Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu. Można je podzielić tematycznie - tak aby w każdy weekend był jeden temat przewodni wyświetlanych filmów. Dzięki realizacji projektu możliwe będzie stworzenie kolejnej strefy rekreacyjnej i kulturalnej w sercu miasta i ożywienie tej część Bulwarów Wiślanych. Pozwoli to na wspólne spędzanie czasu wolnego we wspaniałym otoczeniu Wawelu oraz Wisły. Filmy można będzie oglądać siedząc na zapewnionych krzesłach, rozstawionych leżakach lub po prostu na przyniesionych ze sobą kocach. Różnorodna tematyka filmów sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Planowanych jest 18 tygodni (od maja do początku września) po 2 dni, co daje aż 36 wieczorów, spędzonym w miłej, filmowej atmosferze.

Wykonawcą projektu będzie Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Filmowe Bulwary to projekt mający na celu stworzenie w przestrzeni miejskiej kolejnego miejsca spotkań dla mieszkańców i mieszkanek. Kino na wolnym powietrzu w Krakowie - jednej ze stolic życia kulturalnego, wpasuje się w charakter miasta i stanie się atrakcyjną propozycją dla mieszkańców i mieszkanek miasta na spędzenie wolnego czasu. Lokalizacja kina na Bulwarach Wiślanych gwarantuje duże zainteresowanie, ze względu na fakt, iż jest to bardzo popularna weekendowa trasa spacerowa wielu mieszkańców. Dzięki zróżnicowanemu repertuarowi i szerokiej grupie docelowej projekt ten ma walory międzypokoleniowego „łącznika”, mogącego przyciągnąć różne grupy wiekowe: od rodzin z najmłodszymi pociechami przez młodzież szkolną i studentów, po seniorów. Stworzy okazję do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekcja filmów wraz z wypożyczeniem leżaków i krzeseł przez 18 tygodni, po dwa wieczory w tygodniu (koszt jednego 2500 zł) 90 000,00 PLN
Promocja projektu projekt, druk i kolportaż plakatów i ulotek z informacją o programie 5 000,00 PLN
Koszty techniczne koszty związane z magazynowanie, produkcją wydarzenia, sprzątaniem terenu 15 000,00 PLN
110 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wybór filmów do zaprezentowania w czasie trwania projektu Wybór filmów, podpisanie umów z dystrybutorami do maja 2021
Projekcje filmów Projekcje filmów od maja do września 2021
Promocja projektu Promocja projektu od maja do września 2021
Rozliczenie projektu Rozliczenie projektu od września do października 2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: • integracja lokalnej społeczności, wzajemne poznanie się mieszkańców • realizacja interesującej oferty kulturalnej, wzbogacanie sceny kulturalnej dzielnicy • ożywienie dzielnicy, kreacja nowego miejsca dla społeczności • budowa marki Budżetu Obywatelskiego oraz podmiotów zaangażowanych w jego realizację - UMK
powrót