Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 7 NR 2:

Wyremontujmy chodniki na Zwierzyńcu!

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 7 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: al. Kasztanowa, ul Włóczków, ul. Olszanicka,

Opis projektu

W ramach projektu zostaną wyremontowane bardzo zniszczone chodniki, które znajdują się w różnych częściach naszej dzielnicy. Wymiany doczekają się spore odcinki traktów położonych przy al. Kasztanowej, ul Włóczków, ul. Olszanickiej. Stara, pełna dziur i zagłębień nawierzchnia zostanie zastąpiona przez estetyczną kostkę. Dzięki temu po deszczu będzie się dało przejść suchą nogą.

Od lat czekamy na naprawę chodników. Dzięki budżetowi obywatelskiemu możemy wreszcie wziąć sprawy w swoje ręce! Wspólnie jesteśmy wstanie doprowadzić do znaczącej poprawy stanu infrastruktury na Zwierzyńcu! Wystarczy tylko kilka razy kliknąć albo wpisać numeru projektu na papierowej karcie do głosowania.

Zadanie jest kontynuacją zwycięskich projektów z 2019 i 2020 roku. Dzięki Państwa głosom są realizowane dodatkowe remonty. Nie możemy jednak spocząć na laurach. Teraz warto zająć się kolejnymi miejscami!

W ramach projektu zostaną wyremontowane chodniki przy następujących ulicach:

- al. Kasztanowa (północna strona na odcinku od ul. Modrzewiowej do okolic skrzyżowania z ulicą Cisową z wyłączeniem zatoki autobusowej i parkingowej);
- ul. Włóczków (na odcinku od ul. Ujejskiego do wjazdu na posesję nr 7);
- ul. Olszanicka (północna strona na odcinku od przystanku MPK ,,Raczkiewicza” do ul. Majówny) - do wysokości środków;

Problematycznych lokalizacji jest dużo więcej. Dzielnica dysponuje jednak bardzo skromnym budżetem. A władze miasta przeznaczają małe środki na chodniki. Wygrana projektu kolejny rok z rzędu będzie jasnym sygnałem dla prezydenta i radnych miejskich, że mieszkańcy oczekują poprawy stanu infrastruktury. Dlatego mamy nadzieję, że głosy oddane na niniejsze zadanie ułatwią starania o remonty i budowę chodników w innych miejscach. Miasto musi położyć większy nacisk na inwestycję, które są bliżej mieszkańców!

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Realizacja projektu przyczyni się do poprawy stanu infrastruktury w naszej dzielnicy. Skorzystają na tym tysiące osób, które każdego dnia przemieszczają się ujętymi w zadaniu chodnikami.

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
remont chodników remont chodników 535 000,00 PLN
535 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
realizacja zadania 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Remont zniszczonych chodników w al. Kasztanowej, ul. Włóczków oraz ul. Olszanickiej poprawi komfort oraz zwiększy bezpieczeństwo pieszych poruszających się w tym rejonie.
powrót