Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 9:

Gładko po Jana Pawła

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Jana Pawła II

Opis projektu


Projekt zakłada wykonanie serii  robót budowlanych mających na celu podniesienie bezpieczeństwa i komfortu rowerzystów na jednej z najważniejszych tras rowerowych w mieście (głównej drodze rowerowej nr 4). 

  1. Likwidacja "pumptracka"-korekta wyniesionych ścieżek rowerowych na rondzie Czyżyńskim. Wyrównanie niwelety (wysokości względem ulicy) przejazdów rowerowych i ulicy. Obecnie DDR jest wyniesiona niepotrzebnie na wysokość około 10 cm a najazdy są bardzo krótkie. Powoduje to bardzo duży dyskomfort dla rowerzystów na rowerach innych niż górskie i uniemożliwia sprawne pokonanie ronda na jednej zmianie świateł. Jedyny chlubny wyjątek to krótki przejazd przy wschodniej części ulicy Bieńczyckiej.
  2. Wymiana nawierzchni wyjazdu  z kostki  na nawierzchnię bitumiczną z zachowaniem krawężników na h=0 na wysokości wyniesionego przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów na wysokości wjazdu do restauracji McDonald’s.
  3. Wymiana nawierzchni wyjazdu  z kostki  na nawierzchnię bitumiczną   z zachowaniem krawężników na h=0 ,na wysokości wyniesionego przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów  na wysokości wyjazdu ze stacji benzynowej.
  4. Montaż liczydła rowerowego (pętli zliczającej rowerzystów) pomiędzy Węzłem Rayskiego a Rondem Czyżyńskim i podpięcie jej pod aktualnie działający system. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem projektu jest zwiększenie wygody i oraz zapewnienie bezpieczeństwa rowerzystom korzystającym z głównej trasy rowerowej nr 4. Podczas jej projektowania obowiązywały znacznie skromniejsze wymagania i czas pokazał, że w wielu miejscach konieczne są pewne modyfikacje. W zeszłym roku zakończył się okres trwałości projektu i możliwe są zmiany dostosowujące infrastrukturę do wymagań rowerowej trasy głównej.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt -Rondo Czyżyńskie Opracowanie dokumentacji projektowej dla korekty wyniesionych przejść-Rondo Czyżyńskie 75 000,00 PLN
Przejazdy przy McDonald’s-remont wymiana nawierzchni z kostki na asfalt 15 000,00 PLN
Przejazd przy stacji benzynowej wymiana nawierzchni z kostki na asfalt-remont 7 500,00 PLN
Liczydło montaż 30 000,00 PLN
Realizacja na podstawie projektu Likwidacja pumptracka-korekta wyniesionych przejść na Rondzie Czyżyńskim 225 000,00 PLN
352 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Opracowanie dokumentacji projektowej-Rondo Czyżyńskie Opracowanie dokumentacji projektowej dla korekty wyniesionych przejść 2022 r.
Realizacja Realizacja zdania 2023 r.
Przejazd przy MCDonald's wymiana nawierzchni z kostki na asfalt -remont 2022 r.
Przejazd przy stacji benzynowej wymiana nawerzchni z kostki na asfalt-remont 2022 r.
Montaż liczydła Montaż liczydła 2022 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Wykonanie wnioskowanych korekt ścieżek rowerowych (w obszarze Ronda Czyżyńskiego) oraz remont nawierzchni wybranych przejazdów rowerowych poprawi komfort rowerzystów wzdłuż ważnej trasy rowerowej. Natomiast montaż „liczydła rowerowego” wpłynie na promocję tej formy przemieszczania się w obszarze miasta oraz ułatwi planowanie przyszłych ścieżek rowerowych w dostosowaniu do faktycznego ruchu rowerowego.
powrót