Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 5 NR 5:

STWÓRZMY ZIELONĄ ŚCIANĘ PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ - KONTYNUACJA

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 5 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Młynówka Królewska - ogrodzenie należy do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 przy ul. Urzędniczej 65, które graniczy z parkiem Młynówka Królewska.

Opis projektu

Celem projektu jest  stworzenie zielonej ściany na ogrodzeniu dzielącym ogród szkolny przy Młynówce Królewskiej z alejkami spacerowymi Grottgera oraz od strony ul. Urzędniczej, która prowadzi do parku.

Projekt zakłada:
- pomalowanie ogrodzenia (RAL ogrodzenia 6005), które obecnie znajduje się w złym stanie (ochrona przed dalszym korodowaniem),
- instalację siatek umożliwiających wzrost pnączy na co drugim przęśle ogrodzenia,
- nasadzenia kilkoma gatunkami pnączy, w tym zimozielonymi i pół zimozielonymi (bluszcz, trzmielina, winobluszcz, wiciokrzew, powojnik) - wielkość pnączy: min. wysokość (w cm): 90 cm, min. średnica (w cm): 16.5, min. ilość pnączy na przęsło: 7 szt.
 
Przykład pnączy na ogrodzeniu:

UZASADNIENIE PROJEKTU

Zielone ściany pozytywnie wpływają na otoczenie, gdyż:
- poprawiają estetykę otoczenia
- zwiększają bioróżnorodność
-  obniżają lokalnie temperaturę (zmniejszenie efektu wyspy ciepła)
- zbierają wodę, przyczyniając się do zwiększenia wilgotności.

Lokalizacja zielonej ściany:

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja projektu. Wykonanie i montaż tablicy informujacej o realizacji zadania z Budzetu Obywatelskiego.. Realizacja projektu. Wykonanie i montaż tablicy informujacej o realizacji zadania z Budzetu Obywatelskiego.. 50 000,00 PLN
50 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja projektu 2022

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Wnioskodawca przewiduje stworzenie zielonej ściany na ogrodzeniu dzielącym ogród szkolny przy Młynówce Królewskiej z alejkami spacerowymi Grottgera oraz od strony ul. Urzędniczej, która prowadzi do parku. Zielone ściany pozytywnie wpływają na otoczenie, gdyż: poprawiają estetykę otoczenia, zwiększają bioróżnorodność, obniżają lokalnie temperaturę (zmniejszenie efektu wyspy ciepła), zbierają wodę, przyczyniając się do zwiększenia wilgotności.
powrót