Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 5 NR 7:

BIEŻNIA ZE SKOCZNIĄ PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ

Projekt odrzucony: Brak możliwości lokalizacji bieżni we wskazanym miejscu z uwagi na par. 19 i 40 warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.We wskazanej lokalizacji przebiega sieć teletechniczna i w części ogólnospławna. Ryzyko zniszczenia bieżni przez system korzeniowy szpaleru drzew wzdłuż bieżni. MPZP „Kazimierza Wielkiego” (który jest w trakcie procedowania) zaznaczono w nim granicę i obszar ochrony zieleni i min. 50% pow. biologiczno-czynnej

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 5 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: OGÓLNODOSTĘPNY TEREN ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 4 PRZY UL. URZĘDNICZEJ 65 W KRAKOWIE

Opis projektu

Celem projektu budowa ogólnodostępnej, trzytorowej bieżni o długości 30 metrów wraz z miejscem do skoku w dal w sąsiedztwie Orlika przy Młynówce Królewskiej. Bieżnia lekkoatletyczna ze skocznią służyłaby do uprawiania lekkoatletyki i byłaby ogólnodostępna dla mieszkańców dzielnicy na takich samych zasadach, jak boisko Orlik.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Bieżnia lekkoatletyczna jest idealnym miejscem do realizacji rekreacyjno-sportowych pasji mieszkańców i aktywnego spędzania czasu. W dzielnicy Krowodrza brakuje ogólnodostępnych i bezpłatnych miejsc, w których można uprawiać lekkoatletykę,   teren w pobliżu Młynówki Królewskiej świetnie się do tego nadaje. Urządzenia w parku Jordana są ciągle zajęte ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców i dlatego zasadnym wydaje się, aby powstało kolejne takie miejsce w dzielnicy Krowodrza.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja zadania 200 000,00 PLN
200 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja zadania 2022

Galeria

powrót