Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 5 NR 8:

REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO 4.0

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 5 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Al. Słowackiego (skrzyżowanie z ul. Długą i ul. Śląską)

Opis projektu

Projekt zakłada remont przejścia dla pieszych przy Nowym Kleparzu pomiędzy ul. Długą a ul. Śląską poprzez wymianę fragmentu zniszczonego chodnika i asfaltu znajdującego się w pasie zieleni.Byłby to już czwarty etap zaplanowanej na kilka lat inwestycji mającej na celu rewitalizację Alei Słowackiego na odcinku Nowy Kleparz - Plac inwalidów poprzez wykonanie nawierzchni dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami. Ponieważ chodnik w tym miejscu Alei jest w bardzo złym stanie technicznym i stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych dlatego w drugim etapie zaplanowano jego wymianę.Podczas realizacji projektu należy się także kierować zapisami UCHWAŁY NR XCI/2394/17 RADY MIASTA KRAKOWA z dnia 20 grudnia 2017 r. Chodnik ma być dostępny i przyjazna dla pieszych - zwłaszcza osób niepełnosprawnych, rodziców z wózkami, a także osób poruszających się za pomocą rolek, deskorolek i hulajnóg. Oznacza to, że nie może być zastosowana fazowana kostka brukowa ani kocie łby, lecz dowolna nawierzchnia niefazowana.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Aleje Słowackiego pomimo, że jest to największa arteria komunikacyjna na terenie Krowodrzy i cenny zabytek Krakowa od wielu lat jest również bardzo zaniedbana, a chodniki w tej części są nierówne, bardzo dużo w nich ubytków, co zagraża bezpieczeństwu pieszych. Ponadto chodniki te nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodziców z wózkami. Ze względu na to, że Aleje są jedną z głównych dróg łączących dzielnice na terenie Krakowa w dodatku o charakterze zabytkowym i którym przejeżdżają nie tylko mieszkańcy, ale i turyści - powinny zostać w całości zrewitalizowane i stać się reprezentacyjną ulicą Krakowa. Beneficjentami projektu będą nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale również turyści i petenci licznych instytucji, które mają swoją siedzibę na tym obszarze.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja zadania wykonanie remontu 75 000,00 PLN
75 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja zadania wykonanie remontu I - IV kwartał 2022

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Wskazana w propozycji lokalizacja cechuje się dużym natężeniem ruchu pieszego - zaproponowany remont chodnika w pasie zieleni al. Słowackiego pomiędzy ul. Długą a ul. Śląską, przyczyni się do poprawy stanu technicznego infrastruktury w przedmiotowej lokalizacji oraz jej estetyki, ułatwi korzystanie z infrastruktury miejskiej, zwiększając komfort poruszania się pieszym.
powrót