Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 17 NR 2:

Pilates na świeżym powietrzu

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 17 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Zielony Jar Wandy

Dodatkowe lokalizacje: Szkoła Podstawowa nr 129

Opis projektu

Ćwiczenia metodą Pilates uczą prawidłowej postawy ciała i zdrowych schematów ruchowych, mobilizują kręgosłup, stanowią profilaktykę wad postawy, a przy okazji kształtują piękną sylwetkę. Dzięki powolnym i płynnym ruchom oraz zachowaniu równowagi Pilates jest odpowiedni także dla osób starszych, kobiet w ciąży i po porodzie, osób ze słabą kondycją, z siedzącym trybem życia, a także trenujących sporty wysiłkowe, którzy potrzebują zadbać o kręgosłup. Zaletą treningu Pilates jest możliwość dostosowania stopnia trudności do każdego poziomu zaawansowania ćwiczących. Ważnym elementem jest oddech, dlatego wykonywanie ćwiczeń na świeżym powietrzu stanowi dodatkową zaletę.

 
Około 60 minutowe zajęcia odbywałyby się przy sprzyjającej pogodzie co tydzień, np. w każdą sobotę latem 2022 r. W razie deszczu mogłyby mieć miejsce pod zadaszeniem amfiteatru. W każdych zajęciach udział mogłoby wziąć do 20 osób. Dla ograniczenia liczby uczestników w pojedynczych zajęciach można wprowadzić np. zapisy mailowe. W razie bardzo złych warunków atmosferycznych zajęcia będą mogły być prowadzone na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 129 w Krakowie.
Zadanie powinno obejmować także promocję w formie ogłoszeń w mediach społecznościowych, plakatów w okolicy parku i/lub ogłoszeń w lokalnej telewizji.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Ruch jest ważny dla zdrowia osób w każdym wieku, zwłaszcza ruch na świeżym powietrzu. Darmowe zajęcia przeprowadzone w ogólnodostępnym, niezobowiązującym miejscu mają szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i w ten sposób popularyzować aktywność fizyczną. Podobne zajęcia prowadzone w ubiegłych latach (np. Joga w parku, Ćwicz w zieleni) cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wynagrodzenie dla instruktora za 9 zajęć 2 250,00 PLN
Zakup mat 20 mat x 100 zł 2 000,00 PLN
Promocja Promocja (plakaty, prowadzenie strony Facebook, ogloszenie w magazynie Karnet, telewizyjny Dziennik Krakowki, Radio Kraków) 2 500,00 PLN
wynajęcie sali gimastycznej 9 zajęć x 60 min x 50 zł 450,00 PLN
7 200,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wyłonienie wykonawcy do końca II kw. 2022
Realizacja zadania: przeprowadzenie zajęć Dokładne terminy realizacji zajęć powinny być ustalone z wykonawcą zadania. Proponuje się cykl 9 spotkań w każdą sobotę lipca i sierpnia 2022 r. pierwsze zajęcia 02.07.2022, ostatnie 27.08.2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt polega na przeprowadzeniu serii ogólnodostępnych zajęć Pilates w parku Zielony Jar Wandy latem 2022
powrót