Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 14 NR 7:

Promenada do ekspozycji plenerowych. „Deptak – Galeria”

Projekt odrzucony: Projekt zakłada zagospodarowanie terenu przy drodze pomiędzy dwoma budynkami szkoły podstawowej na os. Dywizjonu 303, na działce nr 115 oraz 113/5 obręb 7, jedn. ewid. Nowa Huta. Projekt został zaopiniowany negatywnie, z uwagi na fakt, iż wskazana Projekt zakłada zagospodarowanie terenu przy drodze pomiędzy dwoma budynkami szkoły podstawowej na os. Dywizjonu 303, na działce nr 115 oraz 113/5 obręb 7, jedn. ewid. Nowa Huta. Na etapie wstępnej weryfikacji przedmiotowy projekt został poddany ocenie merytoryczno-prawnej oraz wysłany do opinii do różnych jednostek. Projekt został zaopiniowany negatywnie, z uwagi na fakt, iż wskazana część działki nr 115 zzbyt wąska w związku z czym brak jest możliwości sadzenia drzew, szczególnie tak dużych jak platany zaproponowane w projekcie.W załączeniu do niniejszego projektu autor wskazał cześć zakresu obejmujący donice, pylony, plansze i tablice informacyjne na działce 113/5. Działka na której znajduje się deptak (nr 113/5) pozostaje w użytkowaniu wieczystym SM Czyżyny . Zgodnie z zapisami uchwały nr LI/1410/21 Rady Miasta Krakowa z dnia 13 lutego 2021 r. w sprawie Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa §17 ust. 1 pkt. 7 W ramach procedury budżetu obywatelskiego nie mogą być realizowane projekty, które są planowane do realizacji na gruntach nie należących i nie pozostających we władaniu Miasta. Z uwagi na powyższe projekt zostaje odrzucony.

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 14 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: os. dywizjonu 303, przy Podstawowej Szkole Społecznej nr 4 - działka nr 115 NH-7

Opis projektu

Projekt „Deptak – Galeria” ma na celu zagospodarowanie przestrzeni przy drodze pomiędzy dwoma budynkami Społecznej Szkoły Podstawowej nr 3 Społecznego Towarzystwa Oświatowego. To przejście pomiędzy budynkami szkoły stanowi dominujący  ciąg pieszej komunikacji osiedla, doskonale nadaje się na aranżację przestrzeni publicznej, które będzie miejscem ekspozycji i promocji:

  • osiągnięć artystycznych młodzieży z okolicznych szkół,
  • działań twórczych mieszkańców osiedla i dzielnicy,
  • wystaw poświęconych historii „małej ojczyzny” jaką jest Nowa Huta,
  • akcji społecznych
  • itp.
Zagospodarowanie tej przestrzeni, oprócz walorów artystycznych poprawi też estetykę tego „ciągu komunikacyjnego”, z osiedla w kierunku głównej arterii Nowej Huty alei Generała Władysława Andersa.
Projekt zakłada montaż kilkunastu stanowisk ekspozycyjnych wzdłuż tego „traktu”, a także utworzenie małej architektury zielonej wraz z pergolami i trejażami na zieleń pnącą. oraz utworzenia szpaleru drzew szlachetnych np platanów.
Plan zakłada możliwość organizowania cyklicznych wystaw organizację plenerowych wernisaży, spotkań, koncertów itp.

Chodzi o stworzenie miejsca estetycznie żywego, pozwalające na odpoczynek i możliwość kontemplacji tak prezentowanej twórczości artystycznej czy też edukacyjnej, historycznej i społecznej. Cykliczne wystawy pozwolą budować wspólnotę międzypokoleniową, pogłębić więź lokalną i współpracę między różnorodnymi organizacjami społeczności lokalnej (szkoły, przedszkola, Rada Dzielnicy, spółdzielni mieszkaniowej, biblioteki, parafii itp.)

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt zakłada ożywienie deptaka, stworzenie przestrzeni na kształt placu miejskiego. Zeielń i ekspozycje sprawią że obszar będzie żył na codzień. Przestrzeń będzie atrakcyjna dla okolicznych mieszkańców, a lokalne społeczności zyskają przestrzeń do ekspozycji swoich projektów.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt i budowa Opracowanie projektowe i budowa i nasadzenia 150 000,00 PLN
150 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt i budowa Opracowanie projektowe i budowa i nasadzenia 2022

Galeria

powrót