Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 64:

Posadźmy ANTYSMOGOWE krzewy w donicach na terenie Krakowa

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Lokalizacje ustalone ze specjalistami z Zarządu Zieleni Miejskiej biorąc pod uwagę również wnioski społeczności lokalnych i Dzielnic.

Opis projektu

Biorąc pod uwagę aspekty prozdrowotne proponuję ustawić 111 dużych donic z zimozielonymi krzewami antysmogowymi na terenie Krakowa. Lokalizacje planuję ustalać ze specjalistami z Zarządu Zieleni Miejskiej dla poprawy jakości powietrza i upiększenia przestrzeni miasta w miejscach gdzie nie da się posadzić roślinności do gruntu ze względów technicznych. Przy ustalaniu lokalizacji brane będą oczywiście pod uwagę wnioski społeczności lokalnych i Dzielnic. 111 donic ponieważ w 2021 roku przypada 111. rocznica przyłączenia Krowodrzy do Krakowa.

Zadanie zostanie zrealizowane do wysokości środków.
Autor projektu Tomasz Friediger. Projekt powstał we współpracy z Maciejem Żmudą i Stanisławem Wilkiem.

 

 

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Aby poprawić jakość powietrza dla Nas mieszkańców proponuję ustawić donice z wieloletnimi zimozielonymi krzewami o właściwościach antysmogowych na terenie Krakowa.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Dostawa i ustawienie 111 donic na terenie Krakowa z ANTYSMOGOWYMI zimozielonymi krzewami. Poprawa jakości powietrza i upiększenie przestrzeni miasta - bezcenne. 500 000,00 PLN
500 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
I - II kwartał wybór lokalizacji 1.01. - 30.06.
III - IV kwartał ustawienie 111 donic z antysmogowymi zimozielonymi krzewami 1.07. - 31.12.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada ustawienie 111 donic z zimozielonymi krzewami antysmogowymi na terenie Krakowa. Realizacja zadania wpłynie estetykę miejsc, w których nie ma możliwości wykonania nasadzeń zieleni.
powrót