Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 16:

Taklińskiego/Petrażyckiego nowa nawierzchnia asfaltowa

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ulice :Taklińskiego, Petrażyckiego

Dodatkowe lokalizacje: ul.Taklińskiego,ul.Petrażyckiego.

Opis projektu

Celem zadania jest położenie nowej nawierzchni asfaltowej w ciągu ulic Taklińskiego i Petrażyckiego od ul. Zakopiańskiej w kierunku ul. Libertowskiej do wysokości środków. Ulice Taklińskiego i Petrażyckiego są  ciągiem ulic wjazdowych do miasta Krakowa. Ulice generują bardzo duży ruch samochodowy. Nawierzchnia ulic nie była remontowana od wielu lat , a obecny jej stan jest bardzo zły. Nowy dywanik asfaltowy poprawi komfort życia Mieszkańców osiedla Opatkowice i osiedla Sidzina. Obecnie dziury i nierówności nawierzchni asfaltowej generują dodatkowy hałas. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Nowy nawierzchnia asfaltowa poprawi znacząco jakość komunikacyjną mieszkańcom osiedli Opatkowice i Sidzina.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
wymiana nawierzchni w ciągu ulic Taklińskiego i Petrażyckiego wymiana nawierzchni ulic Taklińskiego i Petrażyckiego 1 400 000,00 PLN
1 400 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
wymiana nawierzchni ulic Taklińskiego,Petrażyckiego wymiana nawierzchni ulic Taklińskiego, Petrażyckiego II-III kwartał 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada wykonanie nowej nawierzchni ulicy Taklińskiego i Petrażyckiego na wybranych odcinkach. Obie ulice charakteryzują się bardzo dużym natężeniem ruchu. Są to drogi wjazdowe do centrum miasta. Wykonanie nowej nawierzchni przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, poprawi infrastrukturę miejska i estetykę otoczenia oraz komfort wszystkich użytkowników tych ulic.
powrót