Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 20:

Stop Dzikim Wysypiskom Śmieci!

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków

Opis projektu

Projekt zakłada zakup 10 profesjonalnych foto-pułapek z modułem GSM pozwalającym na przesyłanie zdalne obrazu/zdjęć/filmu w formie elektronicznej a przez to identyfikację osób/pojazdów pozostawiających śmieci w miejscach do tego nie przeznaczonych tworzących nielegalne wysypiska śmieci tzw. dzikie wysypiska

UZASADNIENIE PROJEKTU

Dzikie wysypiska to problem całego Krakowa z którym spotykamy się na codzień. Aby temu przeciwdziałać służby miejskie muszą przyłapać "na gorącym uczynku" osoby odpowiedzialne za ten nielegalny proceder co stanowi bardzo duży problem. 

 
Dzięki foto-pułapkom będzie możliwość zidentyfikowania pojazdów, którymi dowożone są śmieci a być może przez to i samych sprawców. Odpowiednie miejskie służby będą miały niepodważalny dowód na podstawie którego łatwiej będzie im zastosować zgodne z prawem procedury ukarania winnych popełnionego czynu. To pozwoli na likwidacje - choćby w części - problemu "dzikich wysypisk" na terenie Krakowa. 
 
Z pewnością wiedza o takiej foto-pułapce wśród mieszkańców będzie mocnym elementem nie tylko edukacyjnym ale i prewencyjnym szczególnie pośród tych z nas, którzy dopuszczają się do łamania prawa w ten sposób. 
--- 
Fotopułapki to maskowane kamery, które w momencie wykrycia ruchu robią zdjęcia lub rozpoczynają nagrywanie filmu. Fotopułapki GSM (z modułem łączności komórkowej) charakteryzuje możliwość wysyłania zdjęć jako wiadomości MMS na wybrane numery telefonów lub maila na wskazane adresy. Tym samym zarejestrowane obrazy/dane nie są przetrzymywane w urządzeniu a przez to nie ma zagrożenia przejęcia danych osobowych w momencie kradzieży fotopułapki.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Foto-pułapka z modułem GSM 10 szt Fotopułapek z modułem gsm / koszt jednej 3000 zł. 30 000,00 PLN
Zakup tablic informujących o monitorowanym terenie Zakup tablic informujących o monitorowanym terenie 1 000,00 PLN
Koszty eksploatacji Koszty obsługi technicznej (wymiana baterii) 2 000,00 PLN
33 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup Zakup fotopułapek II kwartał 2022

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Ograniczenie zdarzeń związanych z zaśmiecaniem miejsc dostępnych dla publiczności.
powrót