Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 22:

Domagamy się realizacji Projektu 103. Zabezpieczamy teren.

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Działki pod wiaduktem ulicy Turowicza.

Opis projektu

Centrum Sportów Miejskich #103 jest obecnie w fazie projektowania i zdobywania pozwoleń. Za realizację Projektu 103 odpowiada  Zarząd Infrastruktury Sportowej. 
Okaż poparcie dla rozwoju CSM #103 i potwierdź potrzebę jego budowy. Zagłosuj na SCM#103

 
Chcemy by teren został w całości dookoła zabezpieczony słupkami i barierami betonowymi uniemożliwiającymi wjazd i parkowanie pojazdów.
Teren przewidziany pod CSM powinien zostać wyrównany i wyasfaltowany tworząc pusty, bezpieczny, równy plac na którym będzie można dowolnie uprawiać sporty miejskie z własnym sprzętem. Ustawiać własne bramki z Decathlonu czy przeszkody deskorolkowe by na równym płaskim terenie uprawiać dowolny sport.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Zarząd Infrastruktury Sportowej opóźnia realizację zadania. Tereny graniczące z centrum podlegają dynamicznym przemianom. Miasto nadal nie ma projektu dla CSM#103 i nie stawia okolicznym inwestycjom twardych warunków. Deweloperzy nie wiedzą jak ukształtowana będzie przestrzeń nie wiedzą jak podłączyć chodniki i zieleńce do terenu Centrum Sportów Miejskich by zabezpieczyć dojścia, ciągłość przejść czy dróg rowerowych. Brak koordynacji może spowodować powstanie dzikich parkingów, przedeptów i dróg. Nowi mieszkańcy stworzą precedensy i nawyki korzystania, które w opóźnionej realizacji projektu trzeba zmieniać.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt budowlany powierzchni asfaltowej i ogrodzeń. Wszystkie działki projektu są działkami drogowymi, można je wyasfaltować. 30 000,00 PLN
Postawienie słupków i betonowych barier Zabezpieczenie terenu przed parkowaniem, przejazdem, dewastacją 270 000,00 PLN
Wyasfaltowanie całkowitej powierzchni Projekt #103 Zanim teren zostanie perfekcyjnie zaplanowany i wzbogacony o wyposażenie, przeszkody i betonowe konstrukcje do uprawiania sportów doskonale sprawdzi się równa gładka powierzchnia, która w przyszłości może zostać zmieniona na potrzeby precyzyjnego projektu. 600 000,00 PLN
Grant Kulturalny Grant na realizację artystyczną, streetart w przestrzeni Projekt #103 70 000,00 PLN
970 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Projekt etapu I połowa 2022
Wykonanie Wyasfaltowanie nie zmienia charakteru działki, nie potrzebne jest odwadnianie, czy doprowadzanie mediów. koniec 2022
Realizacja sytreetartowa Realizacja malowideł lub instalacji w przestrzeni Projekt #103 jesień 2022

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu pozwoli na poszerzenie oferty rekreacyjno-sportowej przedmiotowego obszaru.
powrót