Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 27:

Na Błonie - chodnik

Projekt odrzucony: Aktualnie trwają prace związane z opracowaniem wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji budowy Trasy Balickiej. W czterech, z pięciu wariantów koncepcji,została ujęta przebudowa części ulicy Na Błonie, która pokrywa się z odcinkiem ulicy, wzdłuż której zaproponowano budowę chodnika.Istnieje duże ryzyko,że przy realizacji Trasy Balickiej zaistniałaby konieczność przebudowy chodnika wnioskowanego w projekcie BO.

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Na Błonie

Opis projektu

Budowa chodnika wraz z odwodnieniem po zachodniej stronie ul. Na Błonie (w rejonie boiska KS Bronowianka)

UZASADNIENIE PROJEKTU

Chodnik w tym miejscu jest niezbędny, aby zlikwidować obecne ryzyko utraty zdrowia i życia przez pieszych poruszających się jedynie wąskim poboczem po wschodniej stronie ruchliwej ulicy.
 
Zachodnia strona ulicy bardzo dobrze nadaje się na chodnik - nie ma po tej stronie miejsc postojowych pod lokalami usługowymi, planowana jest budowa kompleksu sportowego, struktura własności i uwarunkowania przestrzenne pozwalają na wybudowanie chodnika o wymaganych przepisami parametrach.
 
Chodnik po zachodniej stronie połączy rejon ul. Legendy na południu z bramą boiska Bronowianki oraz szlakiem spacerowym prowadzącym do ul. Zygmunta Starego na północy. Chodnik pozwoli na bezpieczne i komfortowe poruszanie się pieszym, będzie stanowić element połączenia Bronowic i Woli Justowskiej oraz element sieci tras rekreacyjnych w dolinie Rudawy.
 
Autorem projektu jest Michał Płaza (michalplaza@gmail.com).
 
Projektami uzupełniającymi, na które również warto zagłosować są "Dolina Rudawy dla pieszych i rowerzystów! Nowy etap" oraz "Młynówka Królewska - najdłuższy park w Polsce! Nowy etap"

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
chodnik + odwodnienie budowa chodnika o szerokości co najmniej 2m na odcinku około 150 m (na działce 244/4 obr K-1 Krowodrza - w pasie drogowym ul. Na Błonie, wzdłuż ogrodzonej działki 218/25 zarządzanej przez KS Bronowianka ) + budowa odwodnienia + opcjonalnie budowa przejścia dla pieszych wraz z dedykowanym oświetleniem w rejonie ul. Legendy i/lub w rejonie ul. Na Błonie 55 1 000 000,00 PLN
1 000 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
projekt stworzenie projektu + uzyskanie wymaganych pozwoleń 12.2022
realizacja budowa chodnika wraz z odwodnieniem + opcjonalnie budowa przejścia/przejść dla pieszych wraz z oświetleniem 12.2023

Galeria

powrót