Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 4 NR 2:

NATURAInie KINO na Prądniku Białym

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 4 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Opis projektu

Projekt obejmuje organizację darmowych pokazów filmowych dla mieszkańców dzielnicy w ramach letniego kina w Parku Białoprądnickim. Mieszkańcy dzielnicy za pomocą mediów społecznościowych będą mogli zagłosować na wybrany film, który chcieliby obejrzeć w wakacyjne wieczory podczas pokazu. W ramach projektu przeprowadzono by jeden pokaz na tydzień (sobota lub niedziela, wymiennie, razem 10 pokazów) w okresie wakacyjnym (lipiec- sierpień).

UZASADNIENIE PROJEKTU

Dzięki temu projektowi wzrośnie wpływ mieszkańców na życie kulturalne dzielnicy oraz świadomość podjętego przez nich wyboru. Dodatkowo projekt ten pozwoli mieszkańcom w ciekawy, zgoła odmienny sposób spędzić letnie wieczory. Stanie się on sposobem do integracji mieszkańców dzielnicy jak i całego miasta.

Poprzednio przeprowadzone edycje kino pod chmurką (projekt edycji 2018 i 2020 BO) spotkały się z wielkim zainteresowaniem i pozytywnym odzewem mieszkańców.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Reklama opracowanie graficzne, druk plakatów i ulotek, dystrybucja plakatów i ulotek, produkcja filmów promocyjnych, 10 000,00 PLN
ZAIKS 5 000,00 PLN
Organizacja + zakup dodatkowych leżaków dla widzów 55 000,00 PLN
70 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Kampania promocyjna Dystrybucja ulotek i plakatów, promocja wydarzenia w internecie, realizacja filmu promocyjnego oraz rozpowrzechnianie wydarzenia w mediach (portale, gazety, radio) II kwartał 2022
Głosowanie internetowe 2022-05/06
Realizacja projektu 2022-07/08 2022-07/08

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Zadanie "Naturalnie kino" jest kontynuacją działań realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa w latach poprzednich. Skupia wokół siebie coraz szersze grono mieszkańców, którzy z roku na rok coraz liczniej biorą udział w głosowaniach dot. realizacji tego projektu. Projekt przyczynia się do budowy społeczności lokalnej, zaangażowanej w życie dzielnicy, współtworzącej wydarzenia i aktywnie z nich korzystającej. Zgłoszenie 3 edycji kina plenerowego na Prądniku Białym, jest najlepszym dowodem na długofalowe, pozytywne efekty realizacji zadań ważnych dla mieszkańców w ich "małych ojczyznach" - dzielnicach.
powrót