Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 10 NR 21:

Rodzinne spacery po Krakowie

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 10 - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Centrum Kultury Podgórza- Klub Wróblowice, ul.Niewodniczańskiego 74, Kraków

Dodatkowe lokalizacje: Kazimierz, Podgórze, Kleparz, Nowa Huta i inne

Opis projektu

Spacery po Krakowie obejmują zarówno wiedzę z historii sztuki, kultury jak i kompozycji układów urbanistycznych dawnych miast, współtworzących współczesny Kraków, takich jak średniowieczny Kraków, Kazimierz, Kleparz, XVIII-wieczne Podgórze, XX-wieczną Nową Hutę oraz historię i architekturę klasztorów, kościołów, budynków municypalnych, krakowskich domów i pałaców.
Kraków to nie jedynie budynki i ulice, to także miejsca, gdzie można pobuszować ciesząc się przyrodą, często leżące tuż obok i kompletnie nieznane. Spacer z zajęciami terenowymi angażującymi dzieci będzie prawdziwą ścieżką zdrowia. Trasy będą miały jak najwięcej przyrodniczych niezwykłości, gdzie dzieci zaopatrzone w lupki, taśmy i pojemniki do zbierania zamienią się w prawdziwych przyrodników-naukowców.
Ogłoszony zostanie konkurs "Zdobywcy Miasta" dla najbardziej wytrwałej i zaangażowanej rodziny piechurów, gdzie nagrodą będą gażety związane z Krakowem oraz wejściówki do krakowskich instytucji kultury (teatr, muzeum).
 

Spacery 2 godzinne
8 spacerów do  20 osób na jednym spacerze 
Przewidywana ilość beneficjentów: 160 osób

UZASADNIENIE PROJEKTU

Dzieci zamieniając się w prawdziwych przyrodników-naukowców zaopatrzonych w lupy, taśmy, pojemniki do zbierania cennych skarbów będą miały okazję zobaczyć swoje miasto w zupełnie nowej odsłonie. Cel:

- wzbudzenie zainteresowania,
- popatrzenie na rzeczy i miejsca z zupełnie nowej perspektywy,
- aktywne spędzienie czasu w gronie rodzinnym,
- pokazanie, jak ciekawie i bezkosztowo można odrywać otaczający nas świat,
- zdobycie nowej wiedzy.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
plakaty promujące spacery rodzinne wydruk plakatów i koszt przesyłki drogą pocztową do przedszkoli, szkół podstawowych i domu kultury 600,00 PLN
8 spacerów rodzinnych 8 spacerów x max 20 osób cena 1 spaceru to 200 zł 2 000,00 PLN
Nagrody dla rodzin najwytrwalszych piechurów bilety do teatru Groteska, Muzeum Lotnictwa, Muzeum Przyrodniczego, książki o Krakowie 800,00 PLN
3 400,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
ustalenie harmonogramu, wybranie osoby prowadzącej spacery rodzinne I kwartał 2022
rekrutacja uczestników spacerów strona internetowa Domu Kultury, facebook, plakaty rozwieszone w DOmu Kultury i szkołach podstawowych w dzielnicy, maile wysłąne do dyrekcji szkół podstawowych I i II kwartał 2022
spacery rodzinne II - IV kwartał 2022

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu skutkować będzie poszerzeniem oferty skierowanej do całych rodzin w okresie weekendowym (niedziela). W długofalowej perspektywie projekt przyczyni się do aktywizacji rodzin, wpłynie pozytywnie na ich kondycję psycho-fizyczną i zdrowotną. Ważnym elementem będzie również integracja pokoleniowa. Ponadto projekt zachęci uczestników do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny, kształtując ich pozytywne nawyki. Pozwoli również wzbudzić w nich ciekawość poznawania swojego miasta. Przyczyni się do pogłębiania dumy z bycia mieszkańcem Krakowa i wiedzy na jego temat.
powrót