Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 12 NR 10:

Plac zabaw przy Aleksandry nie tylko dla dzieci

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 12 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: plac zabaw przy ul. Aleksandry

Opis projektu

Projekt zakłada stworzenie miejsca rekreacji i wypoczynku zarówno dla dzieci jak i dorosłych.W ramach projektu zaplanowano wymianę uszkodzonych urządzeń siłowych na 4 nowe podwójne: orbitrek i biegacz, wioślarz i motyl, drabinka i poręcze, ławka i prasa nożna. Ponadto, w ramach kolejnego etapu doposażania placu zaplanowano nowe elementy zabawowe: bujak równoważnia, karuzela pionowa, urządzenie surfer, kładka oraz słupki do balansowania.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Realizacja projektu jest kontynuacją dwóch zwycięskich, ubiegłorocznych projektów dotyczących uatrakcyjniania największego powierzchniowo placu zabaw, który cieszy się ogromną popularnością mieszkańców dzielnicy. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni do rekreacji dla każdego mieszkańca bez względu na wiek. Obecnie na placu znajdują się uszkodzone urządzenia siłowe, które wymagają już wymiany na nowe. Ponadto wzbogacenie o nowe urządzenia zabawowe zapewni efektywniejsze korzystanie z placu dzieciom. Projekt nie wymaga ponoszenia kosztów sporządzania dokumentacji projektowej, ponieważ została ona przygotowana przy okazji dwóch zwycięskich projektów BO 2020.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Urządzenia siłowe Montaż 4 podwójnych urządzeń siłowych 60 000,00 PLN
Urządzenia zabawowe Montaż urządzeń zabawowych wraz z nawierzchnią bezpieczną zgodnie z projektem 70 000,00 PLN
130 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wykonanie robót budowlanych Montaż urządzeń siłowych oraz urządzeń zabawowych, wykonanie nawierzchni bezpiecznych itp. 2022

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada stworzenie miejsca rekreacji i wypoczynku zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych przy placu zabaw przy ul. Aleksandry. W ramach zadania zaplanowano montaż urządzeń siłowych oraz doposażenie placu zabaw o nowe elementy zabawowe zgodnie z istniejącym projektem wykonanym w 2021 r. Realizacja zwiększy atrakcyjność placu zabaw, cieszącego się dużą popularnością wśród okolicznych Mieszkańców.
powrót